iOS 7.1.1 İşletim Sisteminde Batarya Ömrünü (Şarj Süresini) Uzatma

Sponsorlu Bağlantılar

Küçük Ayarlar ile Pil Ömrünüzü Artırın

Akıllı telefonların en büyük sorunlarından birisi de şarjlarının çabuk bitmeleridir. Batarya ömrü sadece akıllı telefon kullanıcılarının değil aynı zamanda akıllı telefon üreticilerinin de devamlı günceminde olan bir durum. Zira bütün akıllı telefon üreticilerin ürettikleri akıllı telefonun şarj süresini en uzun seviyede tutmak için çalışmalarını yaparlar. Ama herşey batarya kalitesini artırarak çözülmüyor. Akıllı telefonunuzun batarya ömrü her ne kadar uzun olursa olsun işletim sistemi yada mevcut yazılımlar herşeyi tepe taklak edebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 7.1.1 batarya sorunu

 

Bunun son örneğini Apple’ın iOS 7.1.1 işletim sisteminin güncellemesinde yaşadık. Apple, kendi işletim sistemi olan iOS işletim sisteminin yeni sürümünü yani iOS 7.0 işletim sistemini çıkardığı zaman bütün Apple akıllı telefon ve tablet kullanıcılarında büyük beklentiler oldu. Ama iOS 7. ve arkasından gelen iOS 7.1 batarya, ekran kilidi gibi sorunlara çözüm olmak bir yana daha da kötüye giden durumlar ortaya çıktı. Apple son olarak iOS 7.1.1 güncellemesini çıkardı ama bu güncellemede özellikle batarya tüketiminin önüne geçemedi. Çünkü Apple cihazlar hiç kullanılmasalar bile pil tüketimi hızlı bir şekilde devam ediyordu.

iOS 7.1.1 batarya sorunu-2

Zaten arka planda açık unutulan uygulama ve oyunların şarjı bitirdiğini biliyoruz. Ama bunun dışında kullanıcının hiç bir işlem yapmadığı halde batarya şarjın hızlı bitmesi halen sorun olarak ortada duruyor. Bundan dolayı batarya ömrünüzü birazcık olsun iyileştirecek bazı ufak ayarladan bahsedeceğiz. Bu ayarlar yaparsanız Apple cihazlarınızın batarya ömrü biraz olsun uzayacaktır.

  • Apple cihazınızda “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Buradaki “Genel” menüsüne girin.
  • Bu menüdeki “Tarih ve Saat” bölümüne girin.
  • Bu bölümde “Otomatik Ayarla” seçeneği aktif ise kapatın.

Bu ayarları yaptıktan sonra pil ömrünüz biraz olsun artacaktır.

NOT: EĞER “OTOMATİK AYARLA” SEÇENEĞİ KAPALI İSE HİÇBİR İŞLEM YAPMADAN ÇIKIN.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 7.1.1 İşletim Sisteminde Batarya Ömrünü (Şarj Süresini) Uzatma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.