iOS 7 İle iTunes Radio’nun Türkiye’de Kullanılması (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde iTunes Radio’yu kullanma

Apple’ın iOS 7 işletim sistemi ile birlikte iTunes Radio ülkemizde kullanılamıyor. Sadece ABD’de kullanılabilen radyo özelliğini Türkiye‘de de kullanmanın yolları var. İki farklı yöntem ile iTunes Radio’yu Türkiye’de de kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

ABD dışındaki ülkelerde de iOS 7 ile birlikte gelen yeni özelliği iTunes Radio özelliğini kullanmak mümkün. İki yöntemden ilki şu;

  • iTunes 11.1 yazılımı ile ABD lokasyonlu yeni bir Apple ID oluşturmak,

İkincisi ise şu;

  • iOS’un App Store’u üzerinden bulunduğunuz bölgeyi değiştirmek.

iTunes 11.1 yazılımını kullanmak

İlk yapmanız gereken iTunes 11.1 yazılımını bilgisayarınıza yüklemektir. Eğer bilgisayarınızda bu yazılım yüklü değilse buradan indirebilirsiniz.  iTunes 11.1 yazılımında daha eski bir sürüm kullanıyorsanız güncelleme yapın. iTunes 11.1 yazılımını yüklendikten sonra üst menüden iTunes Store’a giriş yapın.

iTunes Store sayfası sağ alt köşedeki Türk Bayrağı'na tıklayın...

iTunes Store sayfası sağ alt köşedeki Türk Bayrağı’na tıklayın…

iTunes Store ana sayfasının en altında bulunan Türk Bayrağı simgesine tıklayın. Açılan yeni sayfada karşınıza çıkacak olan United States seçeneğini işaretleyin. Bu işaretlemenizin ardından hesabınız ABD olarak değişmiş olacak. Bu defa iTunes’un üst menüsünden App Store’a giriş yapın.

app store ülke seçme

App Store’dan bir uygulama indirmelisiniz. Burada ücretsiz herhangi bir uygulamayı indir deyin. Karşınıza gelen Apple kimlik doğrulama penceresinden “Apple kimliği yarat” seçeneği sayesinde ABD lokasyonlu bir Apple ID oluşturuyoruz. Gerekli alanları doldurup hesabın doğruladıktan sonra  iTunes 11.1’e giriş yapın. Hepsi bu kadar. Bundan böyle iTunes Radio özelliğini siz de kullanabileceksiniz.

iTunes Radio’yu iOS cihazınızda da kullanmak için, oluşturduğunuz bu yeni Apple ID‘yi cihaza tanımlamanız (Ayarlar > iTunes ve App Store yoluile yapılabilir) ya da iTunes 11.1 ile gerçekleştirdiğimiz yeni hesap oluşturma işlemlerini iOS cihazınızdaki App Store üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 7 İle iTunes Radio’nun Türkiye’de Kullanılması (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.