iOS 7 Yeniliklerini ve Özelliklerini Kullanabilecek Cihazlar Hangileri?

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 7 Yeniliklerinden Faydalanacak Cihazlar

Brçok yenilik ve özelliğe sahip olan Apple iOS 7 işletim sistemi bütün kullanıcılar için yayımlandı. Eğer sizde iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarından birisine sahip iseniz iOS 7 işletim sistemini yüklemek isteyeceksiniz. Fakat sizin cihazınız iOS 7’yi desteklemiyor olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanıcıların büyük bir ilgisi ile karşılaşan iOS 7 yayımlanır yayımlanmaz hemen indirilmeye başlandı. Ancak iOS 7 bazı cihazları desteklemediği için her kes tarafından kullanılamayacak. Bazı cihazlarda ise iOS 7’nin bütün özellikleri kullanılamıyor.

Aşağıdaki tabloda hangi iOS 7 özelliğinin hangi cihazda kullanılabildiğini görebilirsiniz ve kendi cihazınızın hangi yenilikleri kullanabileceğini öğrenebilirsiniz.

Tablonun büyük halini görmek için üzerine tıklayın.

Tablonun büyük halini görmek için üzerine tıklayın.

Tabloda yeşil olarak gösterilenler o özelliği kullanabileceği ve kırmızı olarak gösterilenler ise o özelliği kullanamayacağı anlamına geliyor. Tabloya baktığımız zaman kamera filtre özelliğini iPhone 4, iPhone 4S ve iPad modellerinin kullanamayacağını görüyoruz. Bununla birlikte yeni panaroma özelliğini de  iPhone 4 ve iPad modelleri kullanamıyor.

iTunes radyo bütün iOS 7 cihazlarda kullanabilecek. Bununla birlikte kontrol merkezi, multitasking, fotoğraf filtre, kaydırarak video kamera kullanımı ve kare çekim ve bildirim merkezi bütün iOS 7 cihazlarda olacak. iPod touch modelleri ise bütün iOS 7 nimetlerinden faydalanabiliyor. Tabi iPhone 5‘de.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 7 Yeniliklerini ve Özelliklerini Kullanabilecek Cihazlar Hangileri? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.