iOS 7’de Batarya Ömrü Nasıl Artırılır?

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 7’nin Pil Süresini Uzatın

iOS 7 kullanıma sunulur sunulmaz Apple kullanıcılarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ancak yenilik ve yeni işletim sistemi demek pil ömründen gidecek anlamına geliyor. Peki iOS 7’de şarj süresi uzatılabilir mi? iOS 7’nin batarya ömrünü uzatabilir miyiz?

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 7 ile birlikte şarj sorunu yaşayanlar için pil ömrünü uzatacak önerileri sıralayacağız. Beyaz rengin şarj süresini olumsuz etkilediğini biliyoruz ve beyaz renk yoğunluğu ile gelen iOS 7 pil ömrünüzü olumsuz etkileyecek demektir.

Her zamanki gibi kullanmadığınız zamanlar da Bluetooth‘u, hücresel veriyi ve Wi-Fi‘yi kapatmak, ekran parlaklığını en aza indirmek, titreşimi ve konum servislerini kapatmak gibi çözümler yine geçerli fakat iOS 7 ile birlikte gelen yeni özelliklerin üzerinde duralım.

ios şarj süresi batarya ömrü pil

iOS 7 Şarj Süresini Artırma Önerileri

1.İlk önce arka planda  çalışan uygulamaları kapatın. Bu özelliği devre dışı bırakmak ve kapatmak için;

Ayarlar>Genel>Arkaplanda Uygulama Yenile bölümünden devre dışı bırak diyebilirsiniz.

2.Şarjı tüketen bir diğer özellik ise Parallax teknolojisi. Yani uygulama simgelerinin havadaymış gibi görünmesini sağlayan özellik. Bu özelliği kapatmak için;

Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Hareketi Azalt bölümünden devre dışı bırakın.

3.Siri’yi kapatarak şarj sürenizi uzatabilirsiniz. Bunu yapmak için

Ayarlar>Genel>Siri bölümünden Siri‘yi devre dışı bırak deyiniz.

4.Kablosuz veri alışverişini sağlayan AirDrop özelliğini kapatmanız da şarj sürenizi uzatacaktır.

AirDrop özelliğini kapatmak için parmağınızı ekranın en altondan yukarı doğru sürükleyin ve çıkan kontrol merkezinden bu özelliği kapatın.

5. Otomatik uygulama indirme ve otomatik uygulama güncelleme seçeneğini de kapatmalısınız. Bunu yapmak için;

Ayarlar>iTunes ve App Store bölümünden devre dışı bırakın.

6. Son ve en önemlisi şarj döngüsü yapmaktır. Ayda en az bir defa şarj döngüsü yaparak cihazınızın şarj süresini artırabilirsiniz. Bunu cihazınızın şarjının %20‘nin altına düşmesinden sonra yapabilirsiniz.

Cihazınızı şarja takarak %100 dolmasını bekleyin ve sakın şarjdan çıkarmayın. Tamamen şarj olduktan sonra cihazınızı 30 dakika daha şarjda bekletin ve çıkarın.

Tam şarj döngüsünü en iyi şekilde yapmak istiyorsanız Battery Doctor uygulamasını ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 7’de Batarya Ömrü Nasıl Artırılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.