iOS 8 Pil Ömrü Uzatma ve Batarya Tasarrufu

iOS 8 yüklü iPhone ve iPad cihazlarınızın pil ömrünü uzatmak için neler yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

İOS 8 Pil Ömrü Artırma

Apple, iOS 7 ve 8’le birlikte arayüz üzerinde önemli değişiklikler yaparak görselliği bir adım daha öne taşıdı. Fakat bu değişikliklerin getirdiği artılar dışında özellikle hali hazırda mevcut olan pil sorunlarında artış görülüyor. iOS 8 ile birlikte pek çok yeni özellik sunulurken pil tüketimi de önemli ölçüde artıyor. Bu yazımızda iOS 8 pil ömrü uzatma ve batarya tasarrufu konusunda bazı öneriler sunacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulamaların Pil Tüketimine Etkisi

iOS 8’le birlikte pil tüketimi üzerinde özellikle uygulamaların daha fazla etkili olmaya başladığı gözleniyor. Fakat pil sorununu çözmek uygulamalar açısından sanıldığı kadar zor değil. Uygulamaların pil kullanım yüzdelerine göz atmak için Genel > Kullanım > Pil Kullanımı yolunu izleyin ve fazla pil tüketen uygulamaları sonlandırın.

ios-8-pil-omrunu-artirin-pil-kullanimi

Güncellemelerin Pil Tüketimine Etkisi

Her ne kadar pek çok kullanıcı fazla dikkat etmiyor olsa da arka planda çalışan güncellemeler pil tüketimini büyük oranda etkiliyor. Arka planda uygulamaların güncellemesini kapatmak için Ayarlar > iTunes & AppStore > Otomatik İndirme > Güncellemeler yolunuz izleyin ve güncellemeleri sonlandırın.

Konum Servislerinin Pil Tüketimine Etkisi

ios-8-pil-omrunu-artirin-konum

Yalnızca iOS için değil tüm akıllı telefonlar için konum servisleri, pil canavarı olarak öne çıkıyor. Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri yolunu izleyerek kullanmadığınız uygulamalar için bu servisi kapatabilirsiniz.

iOS 8 Pil Ömrüne Etki Eden Diğer Uygulamalar

Wi-Fi arka planda çalışan ve anlık olarak pil tüketimine yüksek etkisi olan bir uygulamadır. Bu nedenle kullanmadığınız anlarda Wi-Fi’yi kapatmak faydalı olacaktır. Ayrıca sizin kontrolünüz dışında çalışan uygulamaları kapatmak için Ayarlar > Genel > Arkaplanda Uygulama Yenile yolunu izleyin ve uygulama yenileme özelliğini sonlandırın.

ios-8-pil-omrunu-artirin-parlaklik

Batarya tasarrufu yapmak için ekran üzerinde bazı iyileştirmeler yapabilirsiniz. Renkli duvar kağıtları yerine koyu renkte duvar kağıtları tercih etmeniz, parlaklığı ihtiyacınız ölçüsünde azaltmanız pil ömrünü artırmanızı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 8 Pil Ömrü Uzatma ve Batarya Tasarrufu İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.