iOS 8’de Nasıl Klavye Yüklenir? (Resimli Anlatım)

iOS 8 yüklü iOS cihazınıza üçüncü parti klavye yüklemek ve kullanmak için sistemin klavye ekleme özelliğini aktif hale getirmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 8 Klavye Yükleme

iOS üzerinde hali hazırda kullandığınız klavye uygulaması sizi memnun etmiyorsa iOS 8’le birlikte gelen klavye ekleme özelliğini kullanabilirsiniz. Önceki iOS sürümlerinde üçüncü parti klavye uygulamalarına izin vermeyen Apple, iOS 8 ile birlikte klavye yükleme ve etkinleştirmeye izin vermeye başladı.

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 8 Klavye Yükleme Nasıl Yapılır?

Belirlediğiniz bir klavye uygulaması var ise yükledikten sonra etkinleştirmek için Ayarlar > Genel  > Klavye > Klavyeler > Yeni Klavye Ekle yolunu izleyin.

ios-8-klavye-yukleme-2

Açılan ekranda üçüncü parti uygulamalar bölümünde yer alan yüklemiş olduğunuz klavye seçeneğini bulun ve etkinleştirin.

Uygulamayı etkinleştirdiğinizde yetkilendirme işlemini de yapmanız gerekiyor. Bunun için Klavyeler sayfasına girin ve yüklediğiniz uygulamayı bulun. Uygulamanın dil özellikleriyle birlikte diğer özelliklerini de tam olarak kullanabilmek için klavye seçeneğinin üzerine tıklayın ve açılan ekranda “Tam Erişime İzin Ver” butonuna basın.

ios-8-klavye-yukleme-3

Not: Her ne kadar App Store üzerinde uygulamalar Play Store’a oranla daha fazla inceleniyor olsa da yüklediğiniz üçüncü parti uygulamalarının asla %100 güvenli olmadığını bilmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS 8’de Nasıl Klavye Yüklenir? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.