iOS Cihazlarda Numara Engelleme (Resimli – Videolu Anlatım)

iPhone kullanıcıları bazen istemediği kişilerin kendisini aramasını istemez. Arayanın yüzüne telefonu kapatmak da doğru olmadığı için arayanı direk engelleyerek bu sorunu çözmek mümkün olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Numara Engelleme Servisi

Hayatımızda pek çok açıdan kolaylık sağlayan zaman, zaman bizi tembelleştiren akıllı telefonlarda en önemli eksiklik olarak öne çıkan numara engelleme özelliğinin eksik olması, özellikle iPhone kullanıcıları tarafından sıklıkla dile getirilmekteydi. App Store üzerinde farklı kişiler tarafından geliştirilen uygulamalar bu açıdan kısıtlı engelleme imkanı sunsa da pek çok veriye ulaşmaları nedeniyle kullanıcılar tarafından pek de tercih edilmemekteydi.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’da Numara Nasıl Engellenir?

Kullanıcılar tarafından gelen yoğun isteklere kayıtsız kalamayan Apple, iPhone kullanıcılarına numara engellemeleri için yeni bir servis sunuyor. iOS 7 ve üzeri işletim sistemine sahip iPhone’larda kullanabileceğiniz bu özellik ile dilediğiniz numarayı engelleyebilir, sizi rahatsız etmelerini önleyebilirsiniz.

iphone numara engelleme

Mevcut iOS 7 sürümünü İngilizce olarak kullanan kullanıcılar için Block This Caller, Türkçe olarak kullanan kişiler için Bu Arayanı Engelle adı altında sunulan uygulama üzerinde bir numarayı engellemek için Adres Defterine giriş yapmanız gerekiyor. Engellemek istediğiniz kişiye ilişkin bilgilerin yer aldığı bu alanda ilgili kişiyi seçtikten sonra Bu Numarayı Engelle demeniz yeterli oluyor. Ayrıca bu işlem sonucunda SMS ve FaceTime istekleri de otomatik olarak engelleniyor.

iphone numara engelleme 2

Bu uygulama ile yalnızca kişi listenizde olan kişileri değil son arama kaydında bulunan numaraları da engelleyebilirsiniz. Engellenen kişilere ulaşmak için Ayarlar > Telefon > Engellenenler yolunu izlemeniz yeterlidir.

iPhone’da Kişi Engelleme Video Anlatım

Ayrıca aşağıda yer alan shiftdelete tarafından hazırlanan videolu anlatıma göz atarak numara engelleme hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS Cihazlarda Numara Engelleme (Resimli – Videolu Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.