iOS ve Android İçin Chrome’da Şifreleri Kaydetme – Devre Dışı Bırakma

Android cihazlarınızda ve iOS işletim sistemli Phone ve iPad cihazlarınızda Google Chrome tarayıcısının şifrelerinizi hatırlamasını istiyorsanız veya şifre hatırlama özelliğini pasif etmek istiyorsanız bunları yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

Şifrelerinizi Yönetin – Kontrol Edin

Mobil cihazlar üzerinde PC versiyonunda olduğu gibi tüm özellikleri sunan ve yüksek performans gösteren Google Chrome, hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazlarda şifrelerinize yönetim imkanı tanıyor. Chrome ile mobil cihazlarınızda kullandığınız şifreleri hatırlamasını sağlayabilir ya da şifreleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iOS’da Chrome Şifreleri Kaydetme – Devre Dışı Bırakma

iOS işletim sistemine sahip cihazınızda Chrome’ın şifreleri hatırlamasını ve devre dışı bırakılmasını istiyorsanız sırasıyla Chrome Menüsü > Ayarlar > Şifreleri Kaydet’e basın. Özelliği aktif ya da deaktif etmek için aynı menüde yer alan mavi renkli kaydırma çubuğunu kullanabilirsiniz.

ios şifre ayarları

Ziyaret ettiğiniz ve şifre ile giriş yaptığınız sitelerde Chrome’ın oturum açma kimlik bilgilerini hatırlamasını istiyorsanız aynı menü üzerinde ilgili bilginin yanında yer alan Evet kutusuna tik atmanız yeterli olacaktır.

iOS için Chrome indir;

Chrome - iOS
iPhone, iPad, iPod touch için Web Tarayıcı Uygulaması

Android için Chrome’da Şifreleri Düzenleme

Android işletim sistemine sahip cihazınızda kaydedilmiş şifrelerinizi temizlemek için sırasıyla Chrome Menüsü > Ayarlar > Şifreleri Kaydet yolunu izleyin. Kaldırmak istediğiniz kimlik bilgisine tik atın ve sil butonuna basın.

google-chrome-şifre-kaydetme

Kaydedilmiş şifreleri düzenlemek istiyorsanız sırasıyla Chrome Menüsü > Ayarlar > Şifreleri Kaydet yolunu izleyin ve “Düzenle” butonuna basın. Açılan listede hangi kimlik bilgisini düzenlemek istiyorsanız onu seçmeniz yeterli olacaktır.

Android için Chrome indir;

Chrome Tarayıcı - Google - Android
Android için Resmi İnternet Tarayıcı Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS ve Android İçin Chrome’da Şifreleri Kaydetme – Devre Dışı Bırakma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.