iOS’tan Windows Phone’a Geçiş Nasıl Yapılır?

iOS işletim sisteminden Windows Phone işletim sistemine geçmek isteyenler için bir geçiş rehberi.

Sponsorlu Bağlantılar

Mobil İşletim Sistemler Arasında Geçişler Başladı

Şimdiye Kadar satın aldığımız akıllı telefon yada tabletin işletim sistemi ne ise onu kullanmaya devam etmek zorunda idik. Cihazımızın mobil işletim sistemi Android ise Android olarak, iOS ise iOS olarak veya Windows Phone ise Windows Phone olarak kullanmaya devam etmek bir zorunluluk idi. Ama yakın zamanda Google’dan bir hamle gelmişti. O hamle iOS’tan Android işletim sistemine geçiş rehberi yayınlaması idi. Böyle iOS sahipleri isterlerse cihazlarını Android’e çevirebileceklerdi. Bu durum artık Windows Phone içinde geçerli.

Sponsorlu Bağlantılar

Cihazınızı Değil İşletim Sisteminizi Değiştirin

iOS işletim sistemli cihazınızın işletim sistemini Windows Phone yapmak düşünüldüğü kadar zor bir iş değil. Tabi ki geçiş yapmadan önce verilerinizi güvenli bir şekilde aktarmalısınız. Yani iOS cihazınızdaki mesajlarınızı, resimlerinizi, telefon rehberinizi ve diğer önemli verilerinizi güvenli bir ortama aktarma yapmanız gerekiyor. Bunun için basit birkaç yöntem söyleyeceğiz.

iOS'tan Windows Phone'a Geçme

Telefon Rehberini Kopyalayın

iOS cihazınızdaki telefon rehberinizi “Verilerimi Aktar” isimli uygulama sayesinde herhangi bir Windows Phone cihaza veya hafıza kartına kopyalayabilirsiniz. Daha sonra işiniz bittikten sonrada rahatlıkla tekrar cihazınıza hafıza kartından kopyalayabilirsiniz.

Verilerimi Aktar Uygulamasını İndir Download

Verilerinizi Bilgisayarınıza Yedekleyin

İster Windows bilgisayarınız olsun isterse Mac bilgisayarınız olsun hiç önemli değil, bilgisayarınıza kuracağınız Welcome Home to Windows Phone isimli program ile iOS cihazınızdaki verilerinizi kolay ve güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Ayrıca rehber, mesaj ve dosyalarınızı aktarma yapabilirsiniz.

Windows İçin Welcome Home to Windows Phone İndir Download

MAC İçin Welcome Home to Windows Phone İndir Download

ÖNEMLİ: iMessage KULLANICILARI, WİNDOWS PHONE CİHAZLARA AKTARILAN MESAJLARIN TAM AKTARILMADIĞINI UNUTMAMALIDIRLAR.

E-posta Hesabı Ekleme

iOS'tan Windows Phone Geçme-1

E-posta ayarı

Windows Phone’a geçecek olan iOS kullanıcılar, e-posta eklemek isterlerse bu oldukça basit bir işlem. Windows Phone cihazlarından “Ayarlar” menüsüne girin. Buradan “E-posta+Hesaplar” bölümünden de yeni bir hesap ekleyin. Karşınıza çıkan listede Google, Yahoo, Outlook gibi isimler göreceksiniz. Ama siz iCloud ismini seçmelisiniz.

Kişileri ve Takvimi El İle Aktarma

Takvim uygulamanızı ve kişi listenizi otomatik değil de el ile aktarma isterseniz bunu yapmanın iki yöntemi var;

>>> Çevrimiçi kullandığınız hesabınızı Windows Phone cihazınız ekleyin. Böylece hesaptaki bilgileriniz otomatik olarak senkronize edilecektir. Outlook ve Google başta olmak üzere popüler birçok hesaplar için bunu yapmak mümkün.

>>> iPhone akıllı telefonunuzdan telefon rehberinizi SIM kart ile taşıyamıyorsunuz. Buna izin yok. Ama kişileri iTunes üzerinden Outlook hesabınıza aktarabilirsiniz. Tabi bu kişiler iCloud ile eşleştirilmeyecek. Bunun için cihazınızdan bir Outlook hesabı açın ve “Bilgi” kısmındaki “Kişileri Senkronize Et” seçeneğini seçin. Böylece kişiler Outlook hesabınıza aktarılmış olacak.

iOS'tan Windows Phone Geçme-2

iOS'tan Windows Phone Geçme-3

Aynı işlemleri “Takvim”inizi aktarmak içinde kullanabilirsiniz. Bu işlemler için gerekli olan program iTunes programıdır.

Windows İçin iTunes İndir Download

Medya Dosyalarını Aktarma

iOS cihazınızdaki müzik, video ve resim gibi medya dosyalarını Windows Phone cihazınıza aktarmak için kullanacağınız yöntem çok basit, OneDrive. Bu servisin bulut depolama hizmeti sayesinde medya dosyalarınızı güvenli olarak aktarabilirsiniz. Bu işlemi henüz Dropbox üzerinden yapmak mümkün değil. Ama önümüzdeki günlerde Dropbox servisi içinde bu işlem gerçekleştirilebilecek.

Windows Phone İçin OneDrive İndir Download

iOS İçin OneDrive İndir Download

Windows İçin OneDrive İndir Download

MAC İçin OneDrive İndir Download

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iOS’tan Windows Phone’a Geçiş Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.