iPad ve iPhone DNS Değiştirme (Resimli Anlatım)

iOS işletim sistemli iPhone ve iPad cihazlarınız üzerinden yasaklı sitelere girmek için DNS adresini değiştirebilirsiniz yada VPN uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iOS Üzerinde DNS Değiştirme

Ülkemizde zaman zaman politik ya da farklı nedenlerden ötürü internet sitelerinin yasaklandığını görüyoruz. Genellikle sosyal ağlar üzerinde yoğunlaşan bu engeller mevcut servis sağlayıcılar tarafından sunulan DNS’ler ile ziyaret edilemiyor. Yakın bir örnek olmasa da Youtube ve Twitter engellemeleri ancak DNS değiştiren kullanıcılar tarafından ziyaret edilmişti. Aşağıda iPad ve iPhone gibi iOS aygıtlarınızda DNS değiştirme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPad ve iPhone’da DNS Değiştirme

iPhone ya da iPad’inizde DNS değiştirmek için öncelikle Menü > Ayarlar > Wi-Fi sekmesine girin. Açılan ekranda bağlı bulunduğunuz kablosuz ağa tıklayın ve bağlantı seçeneklerine girin.

ios dns değiştirme

Bağlantı seçeneklerine girdiğinizde IP Adresi, Alt Ağ Maskesi, Yönetici, DNS gibi alanlar karşınıza çıkacak. Bu seçenekler arasında DNS başlığına dokunun ve sanal klavyenin açılmasını bekleyin.

ios dns değiştirme 2

Klavye açıldıktan sonra belirlediğiniz ya da kullanmak istediğiniz DNS adresini girin ve mutlaka numaralar arasına nokta koymayı unutmayın.

Örnek Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

ios dns değiştirme 3

DNS ayarlarını değiştirmenize rağmen istediğiniz sonuca ulaşamazsanız, iPhone ve iPad için geliştirilen VPN uygulamalarından yardım alabilirsiniz.

iOS İçin VPN Uygulamaları

Spotflux VPN İndir - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Yasaklı Sitelere Giriş Uygulaması
avast! SecureLine VPN - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Yasaklı Sitelere Girme Uygulaması
TunnelBear VPN - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Ücretsiz Yasaklı Sitelere Giriş Uygulaması
ZenMate - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Yasaklı Sitelere GirişUygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPad ve iPhone DNS Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.