iPhone 5 ve iPhone 5S Bilinmeyen Özellikleri

Eğer iPhone 5 veya iPhone 5S kullanıyorsanız mutlaka bilmediğiniz özellikleri vardır. iPhone 5 ve iPhone 5S’i küçük ipuçları ile daha etkin kullanmak istiyorsanız yazımızı okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5 ve iPhone 5S’in Gizli Özellikleri

Birçok insan akıllı telefona sahip ama bu insanların çoğusu kullandıkları akıllı telefonun bazı özelliklerini bilmezler. Tıpkı benim gibi. Çünkü bir akıllı telefonda kullanılan bölümler en çok rehber, galeri, kamera, sosyal paylaşım sitelerinin uygulamaları, media player v.b. Bu durum iPhone 5 ve iPhone 5S içinde geçerli. Ama iPhone 5 ve iPhone 5S akıllı telefonlarımızı daha etkin ve yüksek performansla kullanmak isterseniz bu mümkün. En azından küçük rahatsızlıklarımızı ortadan kaldırabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5 ve iPhone 5S İpuçları

iPhone 5 ve iPhone 5S’de Şifreleri Yazı İle Girme

iPhone 5 ve iPhone 5S akıllı telefonlarımıza şifre belirlerken normal şartlarda sayı kullanılmakta. Ama eğer isterseniz bunu yazıya dönüştürebilirsiniz. Bunun için Ayarlar/Touch ID ve Parola menüsüne gelin. Eğer burada “Basit Parola” kısmı aktifse kapatın. Aktif değilse dokunmayın.

iPhone 5 ve iPhone 5S’de Mesajların Zamanını Görme

Normalde iPhone 5 ve iPhone 5S’de gelen mesajlarda saat gösterilmekte ama dikkat ederseniz bu saatler belli zaman aralıkları için geçerlidir. İşte bu saat gösterimini her zaman için yapabilirsiniz. Eğer mesajların gelme saati sizi ilgilendiriyorsa iPhone 5 veya iPhone 5S akıllı telefonlarınızda mesajların saatini her zaman görüntüleyebilirsiniz. Bunun için mesaj bölümüne girip herhangi bir mesajı açın. Bu açtığınız mesajda kendi attığınız mesaja basılı tutarak sola doğru kaydırın. Hepsi bu kadar.

iPhone 5 ve iPhone 5S’de Silinen Mesajları, mailleri ve Notları Geri Getirme

Mesaj yazarken yanlışlıkla yazdığı mesajı silmek birçok insanın başına gelen bir durum. iPhone 5 ve iPhone 5S akıll telefonlarda da bu durum yaşanabiliyor. Ama eğer başınıza böyle bir durum geldiğinde yanlışlıkla sildiğiniz mesajı geri getirme imkanınız var. Yani istemeden sildiğiniz bir mesajı geri getirebilirsiniz. Bunun için iPhone 5 veya iPhone 5S akıllı telefonunuzu hafif birşekilde sağa sola sallayın. Bu sallama işleminden sonra ekrana “Geri Al: Yazma” menüsü çıkacaktır. Buradan “Geri Al” seçeneğini seçerseniz yanlışlıkla sildiğiniz mesajları, e-mailleri ve notları geri getirebilirsiniz.

iPhone 5 ve iPhone 5S’i Açı Ölçer Olarak Kullanma

Eğer iPhone 5 veya iPhone 5S akıllı telefona sahipseniz bu akıllı telefonunuzu açı ölçer olarak kullanabilirsiniz. Günlük hayatta maket yaparken yada tablo asarken kullanma ihtiyacı hissettiğimiz bir durum. Bunun için akıllı telefonunuzdan pusula uygulamasını açın. Kalibrasyon için 180 derece döndürüp çıkan pusula ekranını sola kaydırın. Bunu yaptığınızda önünüze eğimleri ölçebileceğiniz yardımcı bir uygulama çıkacaktır.

iPhone 5 ve iPhone 5S’de Kolayca Seri Fotoğraf Çekme

iPhone 5 ve iPhone 5S akıllı telefonlarda tek bir tuş ile seri fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunun için kamera uygulamasını açın ve fotoğraf çekme tuşuna basılı tutun. Basılı tuttuğunuz sürece seri halde fotoğraf çekmeye devam edecektir.

iPhone 5 ve iPhone 5S gizli özellikleri

iPhone 5 ve iPhone 5S’de Ses Tuşu İle Fotoğraf Çekme

Eğer selfie fotoğraflar çekmek istiyorsanız ama iPhone 5 ve iPhone 5S’in ön kameras sizi tatmin etmiyorsa akıllı telefonunuzun arka kamerasını kullanabilir ve fotoğraf çekmek için de ses kısma tuşuna basabilirsiniz. Böylece daha kaliteli selfie fotoğraflar çekebilirsiniz.

iPhone 5 ve iPhone 5S’de Kulaklık Kullanarak Fotoğraf Çekme

Fotoğraf çekmek için ses kısma tuşundan başka kullanabileceğiniz diğer bir alternatif de kulaklık. Yani kulaklık kulağınızda iken kulaklığınızı kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz. Bunun için kulaklık takılı iken kamera uygulamanızı açın ve çekme tuşu olarak kulaklık üzerinde ses açma ve kapama tuşları arasında kalan tuşu kullanın.

iPhone 5 ve iPhone 5S’i Daha Hızlı Şarj Etme

iPhone 5 ve iPhone 5S akıllı telefonlarınızı iki kat hızlı şarj etme avantajınız var. Bu özellik çok önemli. Çünkü bazı durumlarda gerçekten hızlı şarj etmeye çok ihtiyacımız olabiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey iPhone 5 ve iPhone 5S akıllı telefonunuzu “Uçak Modu”na almanız. Böylece akıllı telefonunuz neredeyse 2 kat daha hızlı şarj olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 5 ve iPhone 5S Bilinmeyen Özellikleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.