iPhone 5C İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

10 Eylül de tanıtıma sunulan iPhone 5C akıllı telefonu uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor. iPhone 5’in farklı renk seçenekleriyle üretime geçen iPhone 5C telefonunu geniş çapplı bir şekilde sizler için inceledik.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5C telefonunun iPhone 5 den farklı olarak çıkarılan yeni renk seçenekleri;  beyaz, mavi, kırmızı, turuncu (kavuniçi) ve yeşil.

iPhone 5C akıllı telefonunun kısaca Teknik Özellikleri için tıklayınız.

iPhone 5C İnceleme

iPhone 5C - 2

Depolama

iPhone modellerinde görmeye alıştığımız 16 ve 32 GB‘lık hafızaseçeneklerini barındıran iPhone 5C, 64 GB‘lık hafıza seçeneğine sahipdeğil.

Donanım

iPhone 5‘de kullanılan Apple A6 işlemcisini kullanmaya devam edeniPhone 5C, işlem ve grafik gücü olarak iPhone 5 modelinden geride kalmayacak.

Yine 1 GB RAM ile donatılan ürün, iOS 7 ile beraber performanslı birdeneyim kullanıcılarına sunacak.

iPhone 5C - 3

Ekran

Apple şirketi bundan önce iPhone 5‘te kullanılan ve tedarik edilen pek çok parçayı iPhone 5C ve 5S modellerinde kullanmaya devam ediyor.

1136 x 640 piksel çözünürlüğünde ve 4 inç büyüklüğünde Retina ekranın kullanıldığı cihaz, 326 ppi piksel yoğunluğuna sahip.

Kamera

iPhone 5S‘teki çift LED flaş özelliğini almayan iPhone 5CiPhone 5‘teki 8 Megapiksellik ana kamerayı kullanmaya devam ediyor. Saniyede 30 kare hızında Full HD video kaydını destekleyen cihazın farkı ise ön kamerada.

1.9 mikron seviyesine çıkartılan piksel genişliğine sahip FaceTime HD ön kameraya sahip cihaz, görüntülü görüşme deneyimini iPhone 5’e göre daha ileri seviyeye taşıyacak.

iPhone 5C

Diğer Özellikler

WiFi 802.11 a/b/g/n bağlantısını destekleyen iPhone 5C, 5. nesil WiFi olarak bilinen AC teknolojisini desteklemiyor. Buna rağmen 5 GHz ve 2.4 GHz desteğine sahip olan Wireless’e ek olarak, LTE ve çift taşıyıcılı 3G desteği, Bluetooth 4.0 desteği ve 1440 mAh’lik batarya cihazda kullanılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 5C İncelemesi İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.