iPhone 5S İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

Apple şirketinin son nesil çıkarmış olduğu akıllı telefonu iPhone 5S bomba gibi geldi. Son teknolojik cihaz en yeni özellikleri ile merak konusu haline geldi.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5S akıllı telefonu iPhone 5 cihazının bir üst modeli olarak Apple tarafından tanıtıldı.

iPhone 5S cihazına ait işlemci, RAM, ekran özellikleri, batarya ve pil ömrü, kamera özellikleri, depolama alanı gibi bütün teknik özelliklerini sizler için inceledik.

iPhone 5S akıllı telefonunun teknik özellikleri ve incelemesine göz attığınız da ne derece üstün özellikli bir cihaz olduğunu göreceksiniz.

iPhone 5S akıllı telefonunun kısaca Teknik Özellikleri için tıklayınız.

İşlemci

iPhone 5S, ilk iPhone’un işlemcisine göre 40 kat daha hızlı olan ve dünyada ilk kez 64 Bit çipe sahip olan A7 işlemci ile donatıldı. M7 kod adlı hareket işlemcisi ile gücüne güç katan iPhone 5S’in, sağlık uygulamalarını bir adım öne taşıyacağının sinyalleri verildi.

M7 işlemcisi ile kullanıcıların hareket bilgileri sürekli izlenecek ve bu hareketler sağlık uygulamalarına aktarılacak. Bu uygulamaların ilk meyvesi ise Nike+ Move adlı uygulama olacak.

iPhone 5S - 1

iPhone 5S’in OpenGL ES 3.0 desteği ile oyunlarda daha yüksek bir performans sergileyeceğini ve benchmark oyunu olarak nitelendirilenInfinity Blade’in 3.oyununu çok rahat oynatabileceğini de belirtelim.

Kamera

Kameradaki diyafram açıklığını iPhone 5S’te f2.4’ten f2.2’ye düşüren Apple, 8 Megapiksel çözünürlükteki yeni iSight kamerası ile muhteşem bir fotoğraf deneyimi sunuyor.

iPhone 5S - 2

İki adet led flaşın bulunduğu iPhone 5S’in, fotoğraf konusunda dikkat çeken bir diğer özelliği ise flaşın ortamdaki renklere ve ışığa göre otomatik olarak algılaması ve daha kaliteli fotoğraflar çekebilmesi olarak göze çarpıyor.

iPhone 5S’in Slo-Mo özelliği ile artık 720p çözünürlüğünde 120 FPS hızında videolar çekebilirsiniz. Yeni seri çekim özelliği ile ayrıca saniyede 10 kare fotoğraf da çekebilirsiniz.

iPhone 5S - 3

Parmak İzi Okuyucu

Birçok sızıntı haberlerinden hatırlayacağınız gibi iPhone 5S’te parmak izi sensörünün (Touch ID) kullanılması konuşuluyordu. Apple etkinliğinde bu özellik sonunda resmiyet kazandı.

iPhone 5S - 4

Mobil güvenliği iPhone 5S ile bir adım daha ileriye taşıyan Apple, ana ekran tuşuna yerleştirdiği Touch ID ile kullanıcıların telefonlarına şifre koymasına, App Store ve iTunes Store’a şifre girmek yerine parmak izleri ile giriş yapabilmelerine ve uygulamalara yine parmak izleri ile şifre koyabilmelerine imkan tanıyor.

Bu zamana kadar iPhone’larda klasikleşmiş siyah ve beyaz rengini kullanan Apple, iPhone 5S’te tercihini gümüş, uzay grisi ve altın renk seçeneklerinde kullandı. Gayet şık duran bu renkler ile tasarımında değişiklik olmayan iPhone 5S’i iPhone 5’ten kolayca ayırt edebilirsiniz.

Apple Store’da 39 dolara satışına sunulan renkli kapaklar ile ayrıca iPhone 5S’lerinizi daha da renklendirebilirsiniz. iPhone 5S, aynı iPhone 5’te olduğu gibi 123.8 x 58.6 x 7.6 mm boyutlarına ve 112gr ağrılığa sahip.

iPhone 5S - 5

Batarya Pil Ömrü

iPhone 5S’in bataryası güçlendirilerek kullanıcılara daha fazla kullanım süresi sağlandı. iPhone 5S 1440 mAh bataryası ile; 3G görüşmede 10,3G tarayıcıda 8, LTE tarayıcıda 10, Wi-Fi tarayıcıda 10, video izlemede 10 ve müzik dinlemede ise 40 saat kullanım süresi sunuyor.

Diğer Özellikler

iPhone 5S, 802.11a/b/g/n Wi-Fi bağlantısını destekliyor. 5.nesil Wi-Fiolarak adlandırılan ve çok hızlı olan 802.11 ac ve NFC desteği maalesef kiiPhone 5S’te bulunmuyor. Bunun yanında iPhone 5’te de olduğu gibi Bluetooth 4.0 ve LTE bağlantıları iPhone 5S’te de bulunuyor.

iPhone 5S’te kullanılan Ram ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmadığını belirtelim.

iPhone 5S - 6

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 5S İncelemesi İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.