iPhone 5S’in Eksileri ve Kötü Yanları

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 5S’de Neler Eksik?

Apple her zaman olduğu gibi “S” modelini bir önceki modelinin biraz daha geliştirilmiş hali olarak piyasaya sürdü. Bu durum Apple’da gelenek haline geldiği için artık Apple hayranlarını fazla heyecanlandırmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefon piyasasının en iyi cihazlarından birisi olan iPhone 5S, yine de iPhone 5 varken çok gereksiz bir ürün dedirtebiliyor. iPhone 5’ün bir kaç özelliğinin geliştirilerek sırf para kazanmak amaçlı piyasaya sürülmesi pek de mantıklı gelmiyor.

iPhone 5S her ne kadar iyi bir cihaz olsa da bir çok eksiği ve kötü yönü bulunuyor. Almak için geçerli nedenleriniz olsa da almamak için de bir o kadar geçerli nedeniniz vardır. İşte iPhone 5S almamanız için nedenler…

iPhone 5s

iPhone 5S’in Dezavantajları

1. iPhone 5’den perk farkı yok ama daha pahalı

iPhone 5 şimdiye kadar ki en pahalı Apple akıllı telefonu diyebiliriz. Apple herhalde iPhone 5C modelini bir yere koymak için iPhone 5C’nin fiyatını biraz yüksek tutmuş. Sonuçta iPhone 5’e nazaran pek büyük yenilikler içermeyen bir telefonun bu kadar pahalı olması en önemli dezavantaj.

2. iPhone 5’i olanlara kötü haber

Apple tarafından iPhone 5C modeli de duyuruldu ve bu iPhone 5C modeli donanım olarak iPhone 5 ile tamamen aynı ve sadece kasa plarak plastik kasa kullanılmış ve renkli modellerle geliyor. Durum böyle olunca Apple iPhone 5 modeli artık satmayacağını açıkladı. Bu durumda elinde iPHone 5 olanların telefonlarının fiyatı düşecek ve değer kaybedecek.

3. Daha çabuk çizilecek

iPhone 5S modeli daha çabuk çizilecek. Bunun nedeni ise alüminyum kasaya sahip olması. Bu yüzden beyaz yada altın sarısı rengin tercih edilmesinin çizilmeleri daha az göstereceğinden daha mantıklı olacağı bir gerçek.

4. iPhone 6’yı beklemek

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Apple şimdiye kadar “S” modellerini bir önceki modelin küçük yenilikler getirilmiş hali olarak piyasaya sunuyor. Böyle bir cihazı almak yerine önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone 6’yı almak daha mantıklı. Özellikle kontratlı satın alacaklar iyice düşünsünler çünkü iPhone 6 çıktığında pişman olabilirler.

5. Parmak izi sahteciliği

iPhone 5S ile birlikte gelen en önemli ve tek yenilik parmak izi teknolojisi olmuştur. Telefonunuz açmak ve iTunes’tan içerik satın almak için artık parmak izinizi kullanabileceksiniz. İlk bakışta kulağa çok güvenli gelse de parmak izinin 3 boyutlu olarak taklit edilebileceği iddiaları ortalıkta dolaşmaya başladı bile.

6. Rötarlı satın alma

iPhone 5S almaya karar verdiyseniz biraz beklemeniz gerekecek. Çünkü Apple efendi iPhone 5S modelini ülkemize bir kaç ay gecikmeli olarak gönderiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 5S’in Eksileri ve Kötü Yanları” İçin 6 Cevap

  1. Vasfiye Teyzeniz

    ıphone 5 ile 5s arasında hiç fark yok diyorsunuz. pardon da farklılık sadece dış görüntümüdür? ıphone 5 le 5s arasındaki farkları saysak sayfalar yetmez. Üstelik 5s in çift flaşı var ve kamerası Kat kat daha iyi. 6 tane dez avantaj yazmışınız. zaten çoğu telefonun gelişini beklemek hakkında. tamam apple ı sevmiyorsunuz da gereksiz haber yapmayın.

  2. Yazarın yazıyı yazdığı zamanlarda iPhone 5 kullandığı çok belli, başlı başına yeni bir telefon olan 5S’i “iPhone 5’in daha pahalısı” veya “tek yenilik parmak izi” diye tanımlaması mükemmel.

iPhone 5S’in Eksileri ve Kötü Yanları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.