iPhone 6 Akıllı Telefonda En Çok Aranan Özellikler

Yeni iPhone akıllı telefonun açıklanmasının beklendiği şu günlerde iPhone kullanıcılarının bir iPhone’dan en çok beklediği özellikler haberimizde.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Kullanıcılarının İstekleri

Bildiğiniz gibi uzun süredir iPhone 6 akıllı telefonun dedikoduları dolaşmakta. Bu dedikodular bir yana iPhone kullanıcılarının yeni çıkacak iPhone’dan da bazı beklentileri var. Yeni bir sonraki iPhone modeli olarak çıkacak iPhone 6’dan insanlar bazı özellikler olmasını istiyorlar. Peki beklenen o özellikler neler? iPhone kullanan insanları iPhone 6’dan beklentileri, en çok aradığı özellikler ve keşke şu da olsaydı dedikleri özellikler nelerdir? İşte cevabı…

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 6’dan Beklentiler

Apple önümüzdeki günlerde yeni iPhone açıklamaya hazırlanıyor. Ama çıkması beklenen iPhone’un isminin ne olacağı net değil. Bu isim iPhone 6 da olabilir başka bir şeyde. Ama ismi her ne olursa olsun beklenen bazı özellikler var.

Yerleşik kızılötesi Özelliği

Hem Samsung Galaxy S4’de hemde Samsung Galaxy S5’de kızıl ötesi özelliği bulunmakta. Böylece çok amaçlı bir uzaktan kumandaya telefonunuzu dönüştürebilirsiniz. Bu özellik Samsung reklamlarında ön planda. Şimdiye kadar Apple, iOS cihazları üzerinden kızılötesi korumuştur.

Uygulama Şansı; % 5

NFC Teknolojisi

Apple’ın NFC’yi (yakın alan iletişim) kabul eden söylentileri; bağlantı kurularak mobil ödeme yapma hakkında çok konuşuldu fakat diğer şeyler içinde potasiyel faydalı.

Uygulama Şansı; % 5

Yeni iPhone (iPhone 6?)

Yeni iPhone (iPhone 6?)

Daha İyi Bir Siri

Google Now ve Microsoft’un “dijital asistan” Cortana’nın üstün olduğu dahili ses kontrol özelliği. Bu özellik iPhone 5S ile biraz yükseltildi ve kadın ve erkek sesi arasında seçim yapma seçeneği dahil iOS 7’nin bir parçası olarak yeni bir özellik olarak eklendi. Bu sesli asistan uygulaması olan Siri iOS 8’de biraz daha geliştirildi ama yeni iPhone’da durum ne olur bilinmez.

Uygulama Şansı; % 90

Kablosuz Şarj

Eğer kablosuz şarj kullanarak telefonunuzu şarj etmek istiyorsanız telefonunuz için ayrı bir şarj kovanı satın almak ve telefonunuzu bu şekilde şarj etmek zorundasınız. Piyasa için daha fazla akıllı telefonlar beklenirken Nokia Lumia 920 dahil birkaç cihazda bunu gördük.

Uygulama Şansı; % 15

Widget’lar ve Özelleştirilebilir Ana Ekran

Android’in sık sık bahsedilen avantajlarından birisi de widget ekleme ve telefonunuzu özelleştirme yeteneğidir. Böylece en sık kullanılan uygulamalara, ayarlara ve diğer yararlı bilgilere daha hızlı ulaşabiliyorsunuz. iOS bazı özelleştirmelere izin veriyor ama yeterli değil.

Uygulama Şansı; % 25

En Çok Aranan Diğer Özellikler

  • Su Geçirmezlik – %10 Uygulama Şansı
  • Yükseltilmiş Wi-Fi (802.11ac) – %60 Uygulama Şansı
  • Daha Fazla Depolama Alanı – %60 Uygulama Şansı
  • Daha Hızlı İşlemci ve Geliştirilmiş 3D Grafikler – %90 Uygulama Şansı
  • Daha İyi Kamera – &90 Uygulama Şansı
  • Daha İyi Batarya Ömrü – %30 Uygulama Şansı
  • Daha Büyük Ekran – %85 Uygulama Şansı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 6 Akıllı Telefonda En Çok Aranan Özellikler İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.