iPhone 6 Plus Eksileri ve Kötü Yönleri

Apple’ın phablet modeli olarak ortaya çıkan ve 5.5 inçlik bir ekran boyutuna sahip olan iPhone 6 Plus modelinin eksi yönlerini ve dezavantajlarını gözler önüne seriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

İPhone 6 Plus Genel Özellikleri

Apple tarafından 9 Eylül’de iPhone 6 ile birlikte tanıtılan iPhone 6 Plus bir ara sürümden farklı olarak çok daha ilgi çekici özellikler sunuyor. 5.5 inçlik ekran boyutu ile iPhone serisi için bir ilk olarak iPhone 6 Plus, çok daha ekonomik ve kalıcı çözümler sunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Hem kullanıcılar hem de Apple tarafında iPhone 6 Plus’ın 6’ya oranla çok daha az batarya tüketimine sahip olduğu söylenirken geniş ekran ile daha keyifli iPhone deneyimi vaat ediliyor.

Ayrıca bkz: iPhone 6 Plus Hakkında Herşey

iphone 6 plus

iPhone 6 Plus Eksi ve Kötü Yönleri

iPhone 6 Plus için hem site hem de kullanıcı yorumlarında NFC kullanımının yalnızca mobil ödemelerde olması eleştirilirken tek elle kullanımın oldukça zor olduğu dile getirilmiş.

Yine incelemeler sırasında Apple tarafından söylenenin aksine iPhone 6 Plus’ın batarya ömrünün az olduğu vurgulanıyor. Ayrıca diğer iPhone’lara göre çerçeve boyutu ve optik görüntü sabitleme özelliğinin olmayışı eksi yönleri olarak gösteriliyor.

iPhone 6 Plus

iPhone 6 Plus

Oldukça geniş ekrana sahip olmasına rağmen konforlu bir kullanım sunmayan iPhone 6 Plus, iOS sürümünde yeterli performansı sunamazken, ekran avantajları uygulamaların henüz düzenlenmemesi nedeniyle yeteri kadar kullanılamıyor.

iPhone 6 Plus’un arka kasa malzemesi kalitesiz olduğu için çabuk kırılıp çatlayabiliyor. Aynı şekilde ekranın biraz bombeli oluşu nedeniyle yere düşürmelerde ekran çabuk kırılabiliyor.

Selfie fotoğraflar çekmek için 1.2 MP ön kamera oldukça yetersiz. Çoklu pencere desteğinin olmayışı da en büyük eksikliklerden biri.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 6 Plus Eksileri ve Kötü Yönleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.