iPhone 6’nın Ekranı Kaç İnç Olacak?

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 6 Ekranı Nasıl Olacak?

Ekran büyüklüğü konusunda iPhone 5‘e kadar direten Apple en sonunda gelen taleplere sessiz kalamadı ve iPhone 5’in ekran boyutunu 4 inç yaptı.Uzunluk ve genişlik konusunda bir orantı sağlayamayan Apple çok uzun olduğu gerekçesi ile fazlası ile eleştirilmişti. Piyasada özellikle Samsung cephesinde dev ekranlı akıllı telefonlar kapış kapış giderken Apple’ın iPhone 6 ile birlikte ekran konusundaki inadını iyice kıracak gibi gözüküyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Analistler iPhone 5S ve 5C modellerinden sonra Apple’ın çıkaracağı iPhone 6 modelinde ekranı daha da büyüteceği yönünde görüş bildiriyor. Gelecek yıl Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 6 modelinin ekranı daha da büyüyecek gibi görünüyor.

iPhone 6 ile ilgili yeni bir öngörüde bulunan Jeffiers analisti Peter Misek, yaptığı açıklamada iPhone 6’nın ekran büyüklüğünün daha da artacağı yönünde Takip edenler Jeffiers analisti Peter Misek‘in Apple ürünleri konusunda yaptığı tahminklerin ne kadar doğru çıktığı iyi bilirler. Ayrıca Peter Misek bu öngörüsünü Asya’daki tedarikçilerine dayandırıyor.

iPhone 6

Jeffiers analisti Peter Misek‘in edindiği bilgilere göre yeni iPhone’un yani iPhone 6’nın ekran büyüklüğü 4.8 inç olacak. Yine yeni iPhone modelinin 2014 Eylül ayında piyasaya çıkacağı da iddia edildi.

4.8 inç ekranlı iPhone 6 modeli satışa çıktığında, 85 milyon eski iPhone sahibinin cihazını yükselteceğini öngören Misek’in bu rakama 5- 10 milyon kadar da iPhone 5S / 5C güncellemesini es geçenlerden katkı geleceğini düşünüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 6’nın Ekranı Kaç İnç Olacak? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.