iPhone 7 Plus Resmen Tanıtıldı

Merakla beklenen iPhone 7 Plus akıllı telefon sonunda resmen tanıtıldı. Teknik özellikleri, satış tarihi ve fiyatı hakkında bilgiler yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 7 Plus Çıktı

Apple, gerçekleştirdiği etkinlik ile yeni iPhone modellerinden iPhone 7 Plus akıllı telefonunu resmi olarak tanıttı. Daha birçok teknoloji ürünlerini tanıtan Apple’ın iPhone 7 Plus, yılın en çok beklenen akıllı telefonlarından birisi idi. Hem tasarım olarak hemde donanımsal olarak küçük de olsa radikal yenilikler ile gelen iPhone 7 Plus iddaalı olduğunu gösterdi. donanımsal ve yazılımsal özelliklere baktığımız zaman iPhone 7 Plus beklentilere karşılayacak gibi gözüküyor. iPhone 7 Plus’ın teknik özellikleri, fiyatı, satış tarihi ve daha fazla yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone 7 Plus Teknik Özellikleri

iPhone 7 Plus akıllı telefon tasarım olarak pek bir değişiklik yok. Bildiğimiz iPhone 6 tasarımı diyebiliriz. Sadece küçük radikal değişiklikler mevcut. Örneğin anten şeritleri alt ve üst bölümlere yuvarlatılmış. En büyük değişikliklerden birisi kulaklık girişinin olmaması. Müziği kablosuz kulaklıklarla dinleyeceksiniz. Bunun yerine 2. bir hoparlör eklenmiş.

Diğer bir yenilik suya dayanıklı bir şekilde tasarlanmış olması. Bu özellik ile iPhone 7 Plus, Apple’ın suya dayanıklı ilk akıllı telefonu oldu. IP67 sertifikasına sahip iPhone 7 Plus maksimum 1 metre derinliğindeki suyun içinde 30 dakika su geçirmeyecek.

iphone-7-plus-resmen-tanitildi-3

Resmi büyütmek için resim üzerine tıklayın

Ekran ise 5.5 inç ve ekran çözünürlüğü 1920X1080 piksel. LED-backlit IPS LCD ekran teknolojisine sahip ekranın piksel yoğunluğu ise 401 ppi.

iphone-7-plus-resmen-tanitildi-4

Resmi büyütmek için resim üzerine tıklayın

İşlemcisi ise 2.23 GHz hızında 4 çekirdekli. İşlemci yonga seti ise 64-bit Apple A10 Fusion. Grafik işlemcisi ise 6 çekirdekli. Buna göre işlemci %40, grafik işlemcisi %50 daha güçlü.

iphone-7-plus-resmen-tanitildi-1

Resmi büyütmek için resim üzerine tıklayın

iPhone 7 Plus modelin depolama alanı seçeneklerinde artık 16 GB ve 64 GB yok. 32 GB, 128 GB ve 256 GB dahili depolama alanı seçenekleri mevcut. Bellek yani RAM miktarı ise 3 GB.

12 MP’lik kamera ise bir önceki iPhone’dan daha iyi. OIS desteği sayesinde artık kayma ve bozulmaları önemli ölçüde azalmakta. Ayrıca renk ve alan derinliğinde de daha iyi. Arka kamera artık çift LED flaş değil 4 adet LED olan True Tone Flash ile desteklenmekte. Diğer yandan karanlık ve düşük ışıklarda da iPhone 7 Plus bir önceki modele göre çok iyi. Ön tarafta ise 7 MP’lik kamera var.

Gelelim bütün bu donanımsal ve yazılımsal özellikleri taşıyacak bataryaya. Batarya konusunda bir mAh değeri belirtilmedi ama işlem süreleri paylaşıldı. Buna göre konuşma süresi 21 saat, bekleme süresi 16 gün, internet kullanım süresi 13 saat-15 saat. Renk seçenekleri ise siyah, simsiyah, roze altın, altın ve gümüş.

iphone-7-plus-resmen-tanitildi-2

Resmi büyütmek için resim üzerine tıklayın

iPhone 7 Fiyatı ve Satış Tarihi

iPhone 7 Plus 16 Eylül 2016 tarihinden itibaren satışa sunulacak. 32 GB versiyonu için fiyat 769 Dolar. Ama ülkemizde için satış tarihi ve fiyat belirtilmedi. Ama popüler e-ticaret sitelerinden N11 ön sipariş açtı ve buradaki ön sipariş fiyatı 3.899 TL.

iPhone 7 Tanıtım Videosu

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 7 Plus Resmen Tanıtıldı İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.