iPhone 8 İle Beraber Touch ID Dönemi Sona Eriyor

Sponsorlu Bağlantılar

Touch ID Yerine Yeni Güvenlik Sistemi

Touch ID dönemi iPhone 8 ile birlikte bitecek. Çünkü iPhone 8 yeni güvenlik sistemi ile gelecek. Apple, iPhone 8 için kullanıcı yüzünün 3D ekrana dayalı yeni güvenlik sistemi üzerinde çalışıyor. üzerinde çalışılan bu yeni güvenlik sistemi şu anda iPhone’larda kullanılan Touch ID özelliğinin yerni alacağı belirtiliyor. Apple, şuanda sistemin doğru ve düzgün çalışması üzerinde çalışıyor. Gelen bilgiye göre bu yeni güvenlik sistemi, kullanıcı yüzünü birkaç milisaniyede tarıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bu sistemi kullanırken kullanıcı, akıllı telefonunu yüzüne yaklaştırmak zorunda kalmayacak. Öyle ki, sistem istenilen durumda çalışabiliyor. Bunun yanı sıra Apple, ayrıca göz retina ekranı teknolojisini de test etmekte.

Touch ID Ömrü Kısa Oldu

Belirtmek gerekir ki Apple, Touch ID sistemini ilk kez 2013 yılında iPhone 5s’de kullanmaya başlamıştı. 2014 yıloında ise iOS’de parmak izi ekranı üzerinden online ödeme ve mobil uygulamalara erişim mümkün olmuştu.

iPhone 8’de 3D ön kameranın olacağı hakkındaki veriler henüz bu yılın Mayıs ayında yayılmıştı. Bilindiği üzere Apple, yeni iPhone modellerini Eylül ayında tanıtmakta. Merakla beklenen yeni iPhone 8’de bakalım Eylül ayında gelecek mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone 8 İle Beraber Touch ID Dönemi Sona Eriyor İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.