iPhone Batarya Sorunu ve Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Batarya Sorunu

Akıllı telefonların en önemli problemi olan batarya sorunu, iOS 7 ile birlikte biraz daha artış gösterdi. iPhone 4s, 5, 5s kullanıcıları tarafından dile getirilen sorunlar arasında şarjın hızla azaldığı ve uygulamaların çok daha fazla şarj tükettiği söylenirken model ve iOS sürümüne göre farklı çözüm önerileri sunuluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

İOS 6.1.3 Sonrası Batarya Sorunu ve Çözümü

Mevcut sürümünüz iOS 6.1.3 ve üzeri ise batarya sorunu için yazıda belirtilen adımları izleyebilirsiniz. Sırasıyla Ayarlar > Mail > Kişiler > Takvimler sekmesine girin ve iCloud sekmesini açın. Açılan ekranda Safari, Notlar ve Passbook türünde tüm uygulamaların kapalı (pasif) modda olduğundan emin olun. Bir önceki menüye dönerek aynı işlemi Mail hizmeti içinde sağlayın.

Sırasıyla tüm aşamaları tamamladıktan sonra telefonunuza Hard Reset atmanız gerekecek. Bu işlemi yapmak için Home + Aç/Kapa tuşlarına telefon kapanana kadar basın ve kapandıktan sonra telefonunuzu normal şekilde tekrar açın. Aygıtınız açıldıktan sonra Ayarlar üzerinde daha önce kapattığınız uygulamalardan ihtiyacınız olanları açın ve yaklaşık yarım saat bekledikten sonra şarjınızı tekrar kontrol edin.

iphone şarj sorunu ve çözümü

iPhone 4s/5/5s için Şarj Sorunu ve Çözümü

Telefonunuz açık ise kapatın ve tekrar açın. Ayarlar > iCloud yolunu izleyerek “Belgeler ve Veriler” özelliğini aktif hale getirin. Birkaç dakika bekledikten sonra aynı yolu izleyerek “Belgeler ve Veriler” özelliğini kapalı konuma getirin.

Güncelleme Sonrası Oluşan Şarj Sorunu ve Çözümü

Cihazınıza Battery Doctor uygulamasını yükleyin ve şarjınız %1’e inene kadar cihazınızı kullanın.

Şarjınız %1 olduğunda Battery Doctor uygulamasına girin ve telefonunuzu şarja takın. Recharge kısmına tıkladıktan sonra Trickle bölümü tam dolana kadar cihazınızı şarj edin ve telefonun şarjını tekrar tamamen boşalıncaya kadar kullanın. Bu işlem sonucunda şarj sorunu büyük oranda düzelmiş olacaktır.

Battery Doctor-i1

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Batarya Sorunu ve Çözümü İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.