iPhone Çalınıdı Ne Yapmalıyım?

iPhone cihazınız kaybolduğunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız işte size öneriler. Apple’ın kendi servisi olan iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak işe başlamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Takip Servisi

iOS işletim sistemine sahip iPhone, iPad ya da iPod Touch gibi aygıtlarınızın kaybolması ya da çalınması durumunda öncelikli olarak resmi mercilere başvurmalı ve Apple tarafından sunulan servislere yönelmelidir. Cihazınızda iPhone’umu Bul servisi açık ise anlık takip yapabilir, servis açık değil ise parolaları değiştirerek aygıtın kaybolduğunu bildirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Çalınca Yapılması Gerekenler

iPhone’umu Bul servisini etkinleştirdiğinizi varsayarak bu hizmeti kullanmanız durumunda aygıtı geri alabilir ya da verilerinizi güvenle silebilirsiniz. Bir bilgisayar üzerinde icloud.com/find adresine girin ve iPhone’umu Bul uygulaması kullanarak aygıtın yerini belirleyin. Harita üzerinde görüntülemek istediğiniz aygıtı seçtikten sonra bir bildirim ya da mesaj gönderebilirsiniz.

iPhone'umu Bul - iOS
Kayıp iPhone Bulma Uygulaması

iphone'um çalındı ne yapmalıyım

Kayıp Modunu kullanmak istiyorsanız yine aynı servis üzerinde dört haneli bir parola kullanarak cihazınızı uzaktan kilitleyebilir ya da aygıtınızı silerek verilerinizin bir başkasının eline geçmesini önleyebilirsiniz.

iOS aygıtın kapalı olması durumunda cihazı Kayıp Moduna alabilir ya da kilitleyerek uzaktan silebilirsiniz. Aygıtınız ilk çevrimiçi olduğu andan itibaren tüm değişiklikler cihazınıza yansıyacaktır. Aksi bir durumda iPhone’umu Bul servisini etkinleştirmemişseniz;

  • Apple Kimliğine ait parola bilgisini değiştirin.
  • Aygıtınıza bağlı diğer tüm internet hesap ve parola bilgilerini değiştirin.
  • Kolluk kuvvetleri ile operatörünüze gerekli bilgilendirmeleri yapın.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Çalınıdı Ne Yapmalıyım? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.