iPhone Garanti Sorgulama (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Garanti Süresi Öğrenmek

Sıfır ya da ikinci el olarak satın aldığımız teknolojik araçlarda garanti süresinin durumu merak edilmektedir. Özellikle ikinci el ürün alan kişiler, fatura üzerinde yer almasına rağmen garanti süresini öğrenmenin farklı yollarını arıyor. Her ürün için farklı garanti seçenekleri bulunmasına rağmen Apple ürünlerinde garanti süresinin nasıl sorgulayabileceğinizi sizlere sunmaya çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Garanti Süresi Nasıl Sorgulanır?

Apple ürünlerinde garanti süresinin mevcut durumu ve son halini sorgulamanın farklı yöntemleri bulunmaktadır. Elbette her ürün için garanti şartlarında (yetkisiz müdahale, hasar, darbe) değişiklik olabilir. Fakat herhangi bir müdahale görmemiş cihazınız için garanti süresi hakkında sorgulama yapabilirsiniz.

İlk yöntemde aygıtın satın alındığı distribütörün bilinmesi durumunda ilgili satıcının internet sitesi üzerinde sorgulama yapabilirsiniz. KVK, Genpa gibi firmalar internet siteleri üzerinde IMEI numarasının girilmesi durumunda iPhone’un kalan garanti süresi hakkında bilgiler sunuyor. Ancak her zaman doğru sonuçlar alınmayabiliyor.

Farklı bir sorgulama yapmak isterseniz Apple’ın resmi sitesini kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Apple’ın garanti sorgulama sayfasına girin ve açılan ekrana cihazınızın IMEI numarasını yazın.

apple-iphone-garanti-sorgulama-2

IMEI numarasını girdikten sonra Devam butonuna bastığınızda aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi Servis ve Destek Kapsamınız hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

apple-iphone-garanti-sorgulamasi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Garanti Sorgulama (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.