iPhone Hard Reset Nedir? Nasıl Atılır? (Resimli – Videolu Anlatım)

iPhone kullanıcıları cihazları çok yavaşladığında ve çeşitli sorunlar vermeye başladığında hard reset atarak cihazlarını hızlandırabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Hard Reset

iPhone kullanıcılarının sıklıkla duyduğu Hard Reset, cihazınızın donması, kasması durumunda uygulayabileceğiniz en etkili yeniden başlatma şeklidir. iPhone ile birlikte iPad ve iPod gibi cihazlarınıza da Hard Reset atarak hızlı bir şekilde yeniden başlatabilir cihazınızda oluşan sorunları geçici olarak çözebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hard Reset Nasıl Atılır?

Cihazınız aşırı yavaşladığında, ısınma – kasma ve donma gibi sorunlar yaşadığında harici olarak menü üzerinde müdahale edemiyorsanız cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir. Hard Reset uygulaması cihaza hiçbir zarar vermemekle birlikte cihazın daha kolay bir biçimde yeniden başlatılmasını sağlar. Hard Reset sonucunda herhangi bir dosya kaybı yaşamaz ya da verileriniz zarar görmez.

hard-reset

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi Hard Reset atmak için cihazınızın Home ve Güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekranda sürükle kapat işareti görünene kadar basılı tutmaya devam edin. Sürükle kapat işaretinin çıkmasından sonra kısa süre içerisinde cihazınız kapanacaktır. Fakat düğmelere Apple logosu yani cihazın açılış – karşılama ekranı çıkana kadar basmaya devam edin.

Aşağıda videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

iPhone Hard Reset Videosu

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Hard Reset Nedir? Nasıl Atılır? (Resimli – Videolu Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.