iPhone Isınma Sorunu ve Çözümü

iPhone kullanıcılarının zaman zaman şikayetçi olduğu durumlardan birisi de cihazın ısınmasıdır. Şimdi iPhone’un neden ısındığına ve ısınma sorununu nasıl çözeceğinize göz atalım.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Isınma Problemi

Genellikle Android işletim sistemine sahip cihazlarda sıklıkla karşılaşılan ısınma sorunu son dönemde iPhone kullanıcıları tarafından da dile getirilmeye başlandı. Şarj sırasında ya da uygulama kullanımında başlayan bu problem, aygıtın arka yüzünde yüksek sıcaklıkların hissedilmesine neden oluyor. Aşağıda iPhone ısınma sorunu ve çözümü hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Hemen her akıllı telefonda olduğu gibi iPhone’da da zaman zaman ısınma sorunları meydana gelebiliyor. Kullanıcıları rahatsız eden bu sorun, uzun süreli telefon görüşmeleri yapılması, video izlenmesi ya da oyun oynanması durumunda ortaya çıkabilmekte. Ayrıca cihazın şarj sırasında bir miktar ısınması, aygıtın bir anlamda ısıyı dışarı atması sonucunda oluşuyor.

iphone neden ısınır

Cihazın daha az ısınması ya da ısınma probleminin ortadan kalkması için uzun süreli telefon görüşmelerini kulaklık ile yapmak yararlı olacaktır. Ancak kulaklık ile yapılamayan görüşmelerde sık sık aygıtı yüzünüzden uzaklaştırmanız faydalı olacaktır. Yine oyun oynarken ya da video izlerken ısınmayı engellemek için belirli süreler sonunda ara vermeniz gerekir. Cihazınız şarjdayken normalden daha fazla ısınıyorsa pil sorunu ile karşı karşıya olabilirsiniz. Eğer ısınma problemi artarak devam ediyorsa cihazınızı yetkili iPhone servisine göstermelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Isınma Sorunu ve Çözümü İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.