iPhone Nerede (Resimli Anlatım) – Kayıp iPhone Bulma

iPhone cihazlarını kaybedenler için Apple tarafından geliştirilen iPhone’umu Bul uygulaması kayıp iPhone cihazınızı bulmanıza yardımcı oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’nuz Takip Altında

Geçmişte kaybettiğimiz bir telefonu bulmak için emniyet kanalını kullanıyor ve uzun süren süreçler sonucunda iki ihtimalle istenilen sonuca ulaşıyorduk. Fakat günümüzde akıllı telefon kullanımının artmasıyla birlikte kaybedilen ya da çalınan cihazların bulunması çok daha kolay bir hale geldi. Apple tarafından geliştirilen iPhone, iPad ve Mac gibi cihazları iCloud kanalı aracılığıyla takip edebilir ve bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iphone kayıp modu

Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?

Apple ürünlerinden olan iPhone, Mac ve iPad gibi cihazları iCloud kanalı aracılığıyla takip edebilir kaybetmeniz durumunda kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için iCloud üzerinde oturum açtıktan sonra iPhone’umu Bul uygulamasına girin. Kayıp Modu özelliğini kullanarak yalnızca anlık verilere değil cihazınızın daha önce nerelerde olduğuna da ulaşabilirsiniz. Dilerseniz uygulama ile aygıtınızı kilitleyebilir ya da iletişim için bir numara gönderebilirsiniz.

iphone kilidi

iPhone’umu Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Cihazınızı kaybettiniz ve kişisel verilerinizin bir başkası tarafından görüntülenmesini istemiyorsunuz. Kayıp Moduna giriş yaparak etkinleştirme kilidini kullanabilir cihazınıza bir başkasının erişmesini önleyebilirsiniz. Etkinleştirme kilidi, kayıp ve çalıntı durumlarında cihazın kullanımını önlemek üzere tasarlanmıştır. iPhone’umu Bul uygulamasını çalıştırdığınız andan itibaren etkinleştirme kilidi çalışmaya başlayacaktır. Cihazınızı kilitlemek için Apple ID ve parolanızı kullanabilirsiniz.

iphone etkinleştirme kilidi

Yine iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak telefonunuzda yer alan verilerin bir başka kişinin eline geçmesini önleyebilirsiniz. Uzaktan silme modu ile cihazınız fabrika ayarlarına geri dönecek ve tüm verileriniz silinecektir. Üstelik fabrika ayarlarına dönmenize rağmen iPhone’umu Bul özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Nerede (Resimli Anlatım) – Kayıp iPhone Bulma” İçin Bir Cevap

iPhone Nerede (Resimli Anlatım) – Kayıp iPhone Bulma İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.