iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

iPhone kullanıcılarının en büyük sıkıntısı olan batarya süresini uzatma konusunda temel önerilerde bulucağız. Gözle görülür bir şekilde iPhone pil ömrünü artırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bugün akıllı telefonlar içerisinde önemli bir paya sahip olan iPhone, sunduğu gelişmiş özelliklere rağmen hızla tükenen şarjı – batarya süresi ile tepki topluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Her iOS sürümünde bazı iyileştirmeler ve güncellemeler yapılmasına rağmen yeterli ilerlemeyi kaydedemeyen iPhone’da şarj süresini artırmak için uygulama bazlı bazı ayarlar yapmanız gerekebilir.

iPhone Pil Ömrü Artıran Öneriler

iPhone pil ömrünü uzatmak ve şarj süresini artırmak için ilk olarak konum servislerini kapatmanız yararlı olacaktır. Uygulamaların paylaşımlarınıza konum bilgilerinizi eklemesi için geliştirilmiş olan bu uygulama, şarjın hızla tükenmesine neden olabilir.

iphone pil ömrünü artırma

Yine e-posta servislerini akıllı telefonunuz üzerinde takip etmeniz ya da anlık olarak bildirim almanız durumunda anında ilet özelliği nedeniyle şarj süreniz hızla tükenebilir. Bu özelliği kapatmanız, pil ömrünüzün artmasını sağlayacaktır.

Wi-Fi, Bluetooth ve Hücresel gibi bağlantı türlerini aktif olarak kullanıyor ve bu bağlantıları sürekli açık tutuyorsanız şarjınız günü tamamlamanıza yetmeyebilir. Kullanmadığınız anlarda bu bağlantı türlerini sonlandırmanız yararlı olacaktır.

Bu önerilere ek olarak ekran parlaklığı, arka planda çalışan uygulamalar ve otomatik kilit süresinin uzun olması şarjın hızla tükenmesine neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.