iPhone Rehber Yedekleme (Resimli Anlatım)

iPhone cihazınızın rehberinde bulunan kişileri bilgisayara yedekleyebilir, rehber yedeğinizi dilediğiniz zaman iPhone’a yada diğer cihazlara aktarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Rehber Yedekleme

Bir iPhone kullanıcısıysanız, rehberinizi güvene almak, başka bir platforma taşımak ya da cihaza aktarmak istediğinizde rehberinizi tek, tek taşımak büyük işkence olacaktır. iOS 5 ile birlikte iCloud kanalı ile yedekleyebileceğiniz rehberinizi kolaylıkla bilgisayarınıza aktararak düzenleyebilir ya da Android, Windows Phone gibi platformlara taşıyabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

iOS 5 ile birlikte sunulan iCloud, rehberinizi sürekli senkronize bir biçimde yedeklemekte ve kaydettiğiniz her yeni kişi iCloud üzerine aktarılmaktadır. Ayrıca farklı iPhone ya da Apple ürünlerine sahipseniz, aynı hesabı kullandığınız sürece rehberiniz otomatik olarak diğer aygıtlara da aktarılacaktır.

icloud rehber

Öncelikle iCloud sayfasına giderek Apple ID ve şifreniz ile giriş yapınız. Açılan ekranda yedekleme amacıyla kullanabileceğiniz beş farklı seçeneğin olduğunu göreceksiniz. Bu ekranda e-posta, takvim ve kişileri görüntüleyebilirsiniz. Contacts ya da Kişiler sekmesine tıkladığınızda açılan ekranda tüm iPhone kişi listenizi görebilirsiniz. Bilgisayar klavyesi ile bu kişileri düzenleyebilir ya da yeni eklemeler yapabilirsiniz.

icloud kişiler

Kişi listenizi bilgisayara yedeklemek ya da bilgisayardan yeni kişi listesi almak için iCloud üzerinde rehberin sol alt kısmında yer alan Ayarlar simgesine tıklayın ve açılan ekranda Export vCard’i seçin. Kişi listesini bilgisayara indirdikten sonra silinmeyecek bir yerde muhafaza edebilir geri yüklemek istediğinizde Kişiler > Ayar Çarkı > Import vCard yolunu kullanarak yükleyebilirsiniz.

icloud rehber yedeklemeicloud rehber yedekleme 2

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Rehber Yedekleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.