iPhone Resetleme, iPhone Sıfırlama ve Yeniden Başlatma (Resimli Anlatım)

iPhone kullanıcıları için cihazlarınız nasıl resetleyeceklerini, iPhone’u nasıl sıfırlayacaklarını ve özellikle yeni kullanıcılar için nasıl yeniden başlatacaklarını anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Resetleme ve Sıfırlama

iPhone’unuz zaman zaman donma, kasma ve kilitlenme gibi sorunlar yaşayabilir. Genellikle uygulama ve yazılım kaynaklı yaşanan bu sorunlarda iPhone kullanıcıları, telefonu yeniden başlatma ve sıfırlama yoluna gider. Fakat yeteri kadar tecrübesi olmayan kullanıcılar için iPhone resetleme ve sıfırlama kafa karıştırıcı işlemler olabilir. Aşağıda iPhone’unuzu nasıl resetleyeceğiniz, sıfırlayacağınız ve yeniden başlatacağınızla ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Nasıl Yeniden Başlatılır?

iPhone’unuzun donması, kasması ya da kilitlenmesi durumunda yeniden başlatmak için telefonun sağ üst köşesinde bulunan aç/kapa butonuna basılı tutarak sürükle kapat ekranının gelmesini bekleyin.

iphone nasıl yeniden başlatılır

Ekranı ve iPhone’u kapatmak için sürükle kapat butonunu soldan sağa doğru çekmeniz yeterlidir. iPhone’u tekrar başlatmak için tekrar aynı butona Apple logosu görünene kadar basabilirsiniz.

iPhone Nasıl Resetlenir?

iphone nasıl resetlenir

iPhone’u aç/kapa butonu kullanarak kapatamadığınız durumlarda menü (home) butonu ile birlikte aç/kapa butonuna aynı anda basın ve 10 saniye kadar bekledikten sonra Apple logosunu gördüğünüzde butonları bırakın. Bu sayede iPhone’u resetleyerek yeniden başlatabilir, kısa süreli sorunu sona erdirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Resetleme, iPhone Sıfırlama ve Yeniden Başlatma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.