iPhone Üretim Tarihi Sorgulama ve Öğrenme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Üretim Tarihi Sorgulama

Apple ürünlerinden olan iPhone ya da iPad sahibisiniz ve aygıtınızın hangi gün ve tarihte üretildiğini merak mı ediyorsunuz. Hemen, hemen pek çok iPhone kullanıcısı tarafından merak edilen bu durum yazılı olarak herhangi bir kaynakta yer almasa da aygıt üzerinde kolaylıkla öğrenilebilir. Özellikle ikinci el iPad ya da iPhone satın almadan önce tarihe bakarak ne kadar süre kullanıldığını görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Üretim Tarihi Nasıl Öğrenilir?

iPhone ya da iPad’inizin ne zaman üretildiğini öğrenmek istiyorsanız sırasıyla Menü > Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu izleyin. Aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi bir ekran sizi karşılayacaktır. En altta yer alan “Seri Numarası” kısmında gördüğünüz ilk iki karakterden sonra gelen 936 numarası 2009 yılının 36. Haftasında aygıtınızın üretildiğini ifade eder.

iphone_uretim_tarihi 1

iPad üzerinde sorgulama yaptığınızda yine aynı yolu izleyerek aşağıda yer alan görselde bulunan ekrana ulaşacaksınız. Burada yer alan “Seri Numarası” kısmında ilk iki karakteri göz ardı ettikten sonra 014 rakamının olduğunu görebilirsiniz. Bu rakamlar ise aygıtın 2010 yılında 14. Haftada üretildiğini göstermektedir.

ipad_uretim_tarihi 1

Aşağıda yer alan videolu anlatıma göz atarak cihazınızın ne zaman üretildiğini görebilirsiniz.

iPhone Üretim Tarihini Öğrenme Videosu

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Üretim Tarihi Sorgulama ve Öğrenme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.