iPhone Uygulama Gizleme

iPhone cihazınız üzerinde istemediğiniz uygulamaları yada kimsenin görmesini istemediğiniz uygulamaları nasıl gizleyeceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 7.1 ile Uygulama Gizleyin

Genellikle akıllı telefon üreticileri uygulama gizleme konusunda herhangi bir yenilik sunmuyor olsa da iOS 7.1 üzerinde bulunan bir hata sayesinde uygulamaları aygıtınız üzerinde gizleyebilirsiniz. iOS 7 ile pek çok yeniliği ve performans artışı sağlayan özellikleri bir arada sunan Apple, her ne kadar hatalar konusunda tedbirli davransa da iOS 7.1’de pek de başarılı olmuş gibi görünmüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Uygulama Nasıl Gizlenir?

iDeviceHelpus ekibi tarafından iOS 7.1’de bulunan hata kullanıcıların Apple uygulamalarını gizlemesini sağlıyor. Özellikle pek çok iPhone kullanıcısı tarafından pek de tercih edilmeyen Pusula, Game Center, Rehber, Sesli Notlar gibi uygulamalar bu hata ile gizlenebiliyor. Uygulamayı gizlemek için ilk olarak iPhone’nda yer alan Dock bölümünü uygulamalar ile doldurun. İkinci adımda kullanmayacağınız uygulamaları bir klasöre alın ve herhangi iki uygulama ile yeni bir klasör oluşturun.

iphone uygulama gizleme

Ancak bu aşamada hızlı hareket etmenizde fayda var. İ-iOS’un sahip olduğu animasyonlar nedeniyle oluşan bu hata sayesinde klasör içerisinde klasör oluşturarak, Apple uygulamalarının yer aldığı klasörü diğer klasör içine taşımanız gerekiyor. Bu işlemi tamamladığınızda kalan iki uygulamayı tekrar ana menüye taşıyarak klasörün boş görünmesini sağlıyor ve uygulamaları gizleyebiliyorsunuz.

iOS’da Uygulama gizleme Videosu

Aşağıda yer alan videolu anlatıma göz atarak uygulama gizleme hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Uygulama Gizleme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.