iPhone Uygulama Silme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

iPhone kullanıcıları için özellikle de yeni iPhone kullanıcıları için nasıl uygulama kaldırılır anlatıyoruz. iPhone ve iTunes üzerinden uygulamaları nasıl sileceğinizi öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Uygulama Kaldırma

Android ya da Windows Phone gibi cihaz kullanıcıları için iPhone menüleri biraz daha karışık gelebilir. Yeni bir iPhone aygıtı edindiniz ve uygulama kaldırma – silme konusunda sorun yaşıyorsanız, hem iPhone üzerinde hem de daha etkin bir şekilde iTunes üzerinde uygulamaları eşzamanlayarak kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’da Uygulama Nasıl Silinir?

App Store üzerinde yüklediğiniz herhangi bir uygulamayı cihazınızdan silmek için bilgisayarınıza iTunes programının son sürümünü indirin ve kurun.

iTunes
Medya Dosyaları, Uygulama ve Oyun Yönetici Programı

iphonedan_uygulama_nasil_silinir

Kurulum sonrası aygıtınızı iTunes’e tanıtın ve açılan ekranda sol tarafta kalan aygıtınızı seçin. Açılan pencerede “Uygulamalar” sekmesine girin ve “Uygulamaları Eşzamanla” butonuna basın.

Uygulamalarınız iTunes ile eşzamanlandıktan sonra seçilen uygulamalar düğmesine tıklayın ve silmek istediğiniz uygulamanın yanında yer alan tik işaretini kaldırarak “Uygula” butonuna basın. Bu işlem sonucunda seçtiğiniz uygulamalar aygıtınızdan kaldırılacak ve eşzamanlanmış bir şekilde iTunes üzerinde muhafaza edilecektir.

iphone uygulama silme

Eğer uygulamayı doğrudan iPhone menüsü üzerinde silmek isterseniz, silmek istediğiniz uygulamanın üzerine birkaç saniye basılı tutun ve uygulamanın köşesinde yer alan çarpı işaretine basarak uygulamayı aygıtınızdan kaldırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Uygulama Silme ve Kaldırma Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.