iPhone ve Android 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?

1 Nisan itibari ile 4.5G hızını kullanabilmek için Android ve iPhone akıllı telefonlarınızda ayar yapmayı unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Nisan’da 4.5G Geliyoruz

Bilindiği gibi 1 Nisan 2016 tarihinde 4.5G hızı ile internete gireceğiniz. Ülkemizdeki tüm operatörler çalışmalarını devam ettirirken operatörler tarafından hız testleri de yapılmakta. Ama 4.5G teknolojisini kullanabilmek için 2 şeye ihtiyaç var. Bunlardan birisi 4.5G uyumlu Sim kart, 4.5G uyumlu akıllı telefon. Yani 4.5G hızını kullanabilmeniz için 4.5G uyumlu Sim karta ve 4.5G uyumlu akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor. 4.5G uyumlu SIM kartlar operatörler tarafından ücretsiz olarak dağıtılmakta. Ama 4.5G uyumlu akıllı telefona sahip değilseniz yenisi satın almanız gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Ama 4.5G uyumlu Sim kart ve akıllı telefona sahip olsanız dahi 4.5G kullanmak için akıllı telefonunuzda ayar yapmanız gerekebilir. Normal şartlarda akıllı telefonunuzun bu ayarı otomatik yapması gerekir ama herhangi bir sorunla karşılaşmamak için teyit amaçlı bu ayarı kontrol etmenizde fayda var.

Android İçin 4.5G Nasıl Ayarlanır?

android iphone 4.5G ayarı nasıl yapılır

Android telefonlarda bu ayar genel itibariyle aynı ama marka ve modele göre küçükte olsa farklılıklar olabilir. Ama bahsedeceğimiz yolu izleyerek ilgili yeri bulabilirsiniz.

“Menü > Ayarlar > Kablosuz ve ağlar > Diğer > Hücresel ağlar” yolunu izleyin ve karşınıza çıkan ekranda bazı seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasında “2G/3G/4G” yada “2G/3G/LTE” olan seçeneği işaretleyin.

iPhone İçin 4.5G Nasıl Ayarlanır?

“Menü > Ayarlar > Hücresel > Hücresel veri seçenekleri” yolunu izleyerek karşınıza çıkan ekranda “Ses ve veri” bölümündeki seçenekler arasından “LTE” seçeneğini işaretleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone ve Android 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.