iPhone ve iPad Nasıl Yedeklenir ve Geri Yüklenir (Resimli Anlatım)

iPhone ve iPad cihazınızı yedeklemek ve yedeklediğiniz verileri tekrar geri yüklemek için iCloud servisi ile iTunes servisini kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone ve iPad Verilerinizi Yedekleyin

Apple ürünlerinden olan iPhone, iPad ya da iPod Touch’da yer alan verilerinizi yedekleyebilir ya da silinmesi durumunda geri yükleyebilirsiniz. Otomatik yedekleme de kullanacağınız iCloud, Wi-Fi bağlantısı olduğu sürece herhangi bir bağlantı ya da programa ihtiyaç duymadan verilerinizi yedeklemenizi sağlar. Fakat iCloud kullanmak istemeyen ya da yedekleri bilgisayar üzerinde taşımak isteyen kullanıcılar iTunes aracılığıyla verilerini yedekleyebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

iCloud ile Yedekleme ve Geri Yükleme

iCloud’u kullanarak verilerinizin otomatik yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. iCloud’u aktif etmek için Ayarlar > iCloud > Yedekleme yolunu izleyin. (İOS 7 öncesi sürümlerde Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı ve Yedekleme)

icloud yedekleme

İlgili menüye giriş yaptıktan sonra iCloud Yedekleme butonuna dokunun ve açılan ekranda “Şimdi Yedekle” sekmesine basın. Bu işlem sonucunda tekrar menüye girmenize gerek kalmadan verileriniz otomatik olarak iCloud hesabınız üzerinde yedeklenecektir.

icloud geri yükleme

Geri yükleme yapmak için cihazınızı açtıktan sonra iOS yardımcısını kullanarak ilgili adımları geçebilirsiniz. iCloud Yedeklemesi üzerinde Geri Yükleme seçeneğini seçin ve belirtilen yedekler arasında dilediğinizi yükleyin.

iTunes ile Yedekleme ve Geri Yükleme

Bilgisayarınıza iTunes’in son sürümünü indirdikten sonra iOS aygıtınızı bilgisayara bağlayın.

iTunes
Medya Dosyaları, Uygulama ve Oyun Yönetici Programı

Sırasıyla Dosya > Aygıtlar > Yedekle yolunu izleyin ve yedekleme işlemine başlayın.

itunes yedekleme

Geri yükleme de ise iOS aygıtınızı yedeklerin yer aldığı bilgisayara bağladıktan sonra iTunes üzerinde Dosya > Aygıtlar > Yedekten Geri Yükle seçimini seçerek geri yükleme işlemini tamamlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone ve iPad Nasıl Yedeklenir ve Geri Yüklenir (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.