iPhone Zil Sesi Değiştirme (Resimli Anlatım)

iPhone üzerinde zil sesini nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak yeni bir zil sesi ayarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Zil Sesi Değiştirme

Pek çok açıdan gelişmiş özelliklere sahip olan Apple ürünlerinde, en önemli eksiklik güvenlik amacıyla getirilen bazı kısıtlamaların kullanıcıya yönelik olmamasıdır. Örneğin iPhone’da dilediğiniz parçayı zil sesi yapmak ya da zil seslerini değiştirmek yeni kullanıcılar için biraz karışık olabilir. Zil sesi değiştirme işlemini aygıtınız üzerinde yapamadığınız için iTunes aracılığıyla bu işlemi yapmanız gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

Zil sesi değiştirmek için ilk olarak bilgisayarınıza iTunes’in son sürümünü yükleyin.

iTunes
Medya Dosyaları, Uygulama ve Oyun Yönetici Programı

Daha sonra zil sesi olarak atamak istediğiniz mp3 dosyasını iTunes arşivinize alın ve sağ tıklayarak “Bilgi Ver” seçeneğine basın. Açılan ekranda zil sesi olarak atamak istediğiniz parçada 40 saniyelik bölümü belirleyin.

iphonezilsesi1

İkinci aşamada ise parçayı oluşturduktan sonra şarkı ismine sağ tıklayarak “AAC Sürümü Yarat” butonuna basın. Yine oluşturduğunuz şarkıya sağ tıkladığınızda Windows Gezgini’nde Göster seçeneğini göreceksiniz. Oluşan dosya “m4a” uzantısına sahip olduğu için uzantıyı “m4r” olarak değiştirmeniz gerekiyor. Bunun için Klasör ve Arama Seçenekleri > Görünüm menüsüne girerek “Bilinen Dosya Türleri için Uzantıları Gizle” seçeneğini kapalı hale getirin. Dosya adını düzenleyerek uzantıyı da m4r olarak değiştirebilirsiniz.

iphonezilsesi2

Son aşamada ise zil sesinizi iTunes üzerinde arşiv kısmını kullanarak Ses Tonları bölümüne ekleyin. Daha sonra ses tonlarını iPhone ile Eşleyip aygıtınızda zil sesini değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Zil Sesi Değiştirme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.