iPhone Zil Sesi Yapma (Resimli Anlatım)

Özellikle yeni iPhone kullanıcıları dilediği müziği nasıl zil sesi yapacağını bilmez. Ancak sizlere iPhone’da zil sesi nasıl değiştirilir konusunu resimli bir şekilde anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone Zil Sesi Yapma

Beğendiğiniz müzikleri ya da sesleri iPhone aygıtınız üzerinde iTunes’i kullanarak zil sesi yapabilirsiniz. Tecrübeli iPhone kullanıcıları için zil sesi değiştirme pek sorun olmasa da yeni iPhone kullanıcıları görseller ile desteklediğimiz anlatımdan faydalanarak aygıtında zil sesi ayarlarını yapılandırabilir ve güvenlik kısıtlamasını atlayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır?

iOS işletim sistemi ile Apple, iPhone aygıtlarında güvenlik amacıyla yönetimsel yetkiyi kısıtlayarak zil sesi atama işlemini geçersiz kılabiliyor. Ancak iTunes aracılığıyla basit birkaç adımda zil sesi değiştirme imkanına sahip olacaksınız. iTunes üzerinde beğendiğiniz bir şarkıyı aradıktan sonra “Bilgi Ver” basınız.

iphone-zil-sesi-01

Açılan ekranda Seçenekler kısmına tıklayın ve zil sesi yapmak istediğiniz şarkının 40 saniyelik bölümünü, başlama – bitiş arası olarak belirleyin.

iphone-zil-sesi-02

İşlem tamamlandığında aynı şarkı üstüne sağ tıklayarak “ACC Sürümünü Yarat” diyoruz ve şarkının 40 saniyelik bölümü bize sunuluyor. Sonraki işlemde zil sesimiz için oluşturduğumuz parçanın uzantısını değiştirmemiz gerekiyor. Sırasıyla Windows Gezgin’inde herhangi bir klasöre girerek Görünüm > Seçenekler > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Bilinen Dosya Türleri için Uzantıları Gizle onayını kaldırın.

iphone-zil-sesi-04

Tekrar iTunes’e dönerek 40 saniyelik şarkı üzerine sağ tıklayıp Windows Gezgininde Göster sekmesine tıklayın ve “.m4a” uzantısını “.m4r” olarak değiştirin. iTunes üzerinde aygıtınıza zil sesi atama işlemini yaparak işlemi tamamlayın.

iphone-zil-sesi-03

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone Zil Sesi Yapma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.