iPhone’da Numara Engelleme ve Kişi Engelleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 7’li iPhone’da Arayanı Engellemek Mümkün!

Apple tarafından iOS işletim sistemine yıllarca arayanı engelleme özelliği getirilmedi. Android telefonlarda bu özellik bulunuyorken Apple’ın neden bu özelliği getirmediği bilinmiyordu. Bu yüzde iOS kullanıcıları kişi engellemek için uygulama kullanmak zorunda kalıyordu. Ancak Apple iOS 7 işletim sistemi ile birlikte kişi engelleme yada numara engelleme özelliğini de kullanıma sundu.

Sponsorlu Bağlantılar

Sizi arayan bir kişiyi yada numarayı iPhone üzerinden engelleyebiliyorsunuz. Şimdi size kişileri nasıl engelleyeceğinizi adım adım resimli bir şekilde anlatacağız. İngilizcesi Block This Caller, Türkçesi ise Bu Arayanı Engelle özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatalım;

Adım Adım Kişi Engelleme

İlk yapmanız gereken rehbere girmek ve engellemek istediğiniz kişiye yada numaraya gelmek. Daha sonra kullanıcı  bilgilerini görmek için kişi adına dokunun ve en altta yer alan “Block This Caller” Türkçede ” Bu Arayanı Engelle” seçeneğine tıklayın.

iphone numara engelleme 1

İkinci aşamada ise karşınıza bir uyarı gelecek. “Block Contact” yada “İletişimi Engelle” diyerek engelleme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Bu yaparsanız aynı zamanda bu kişiden gelen arama, SMS ve FaceTime taleplerini de engellemiş oluyorsunuz.

iphone numara engelleme 2

Yukarıdaki gibi kişiyi engelledikten sonra aynı zamanda Engelliler listesinizi de görebilirsiniz.  Bunun için Settings > Phone > Blocked yolunu izleyin. Türkçe kullananlar ise Ayarlar>Telefon > Engellenenler yolunu izleyin.

iphone numara engelleme 3

Engellenenler listesine geldiğinizde engellemiş olduğunuz kişi ve numaraları burada görebiliyorsunuz. İsterseniz buradan yeni numara yada kişi de ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken “Add New” yada “Yeni Ekle” demektir.

iphone numara engelleme 4

Son olarak engellenen kişilerin engellini de buradan kaldırabilirsiniz.

iphone numara engelleme 5

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone’da Numara Engelleme ve Kişi Engelleme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.