iPhone’da WhatsApp Nasıl Doğrulanır? (Resimli Anlatım)

iPhone cihazınızda WhatsApp uygulamasını nasıl doğrulayacağınızı bilmiyorsanız yapmanız gereken şey aşağıdaki adımları tek tek uygulamak.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone’da WhatsApp Doğrulama

WhatsApp arkadaşlarınız ve sevdiğiniz insanlar ile sohbet etmenizi kolaylaştıran mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Bu mesajlaşma sırasında telefon numaranızı kullanan uygulama ile herhangi bir numarayı aklınızda tutmak ya da tekrar, tekrar girmek zorunda kalmazsınız. Bir anlamda kullanıcıların numaraları ile profil yaratan WhatsApp olabildiğince basit tasarlanmış bir uygulamadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Her ne kadar kolay kullanım sunuyor olsa da zaman, zaman WhatsApp kullanıcıları doğrulama mesajı almada ya da telefonlarını doğrulamada çeşitli sorunlar yaşayabiliyor. Aşağıda iPhone kullanıcılarına özel mesaj doğrulama anlatımımıza göz atabilirsiniz.

iOS Cihazlarda WhatsApp Nasıl Doğrulama Yapılır?

İlk olarak App Store’a girerek WhatsApp Messenger’ın en son sürümünü yükleyin.

WhatsApp Messenger - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin WhatsApp Uygulaması

Yükleme sonunda aşağıda ki görselde de görebileceğiniz gibi uygulamaya girin ve isim bilgilerini girdikten sonra ülke kodu da dahil olmak üzere telefon numaranızı ilgili alanlara yazın. (Alan kodu TR için “ +90” olarak girilmelidir.)

iphone whatsapp doğrulama iphone doğrulama yolu

Doğrulama için telefonunuzun internet bağlantısına sahip olduğuna emin olun. Ayrıca yine emin olmak adına kendinize bir SMS göndererek, SMS mesajları alabildiğinizi doğrulayın. Bu işlem sonucunda WhatsApp tarafından size gönderilecek SMS’in ulaşmasını bekleyin. WhatsApp tarafından gönderilecek SMS 6 haneli bir doğrulama kodu içerecektir.

SMS’i aldığınızda doğrulama kodunu ilgili kutucuğa girin ve iPhone’unuz için WhatsApp doğrulamasını tamamlayın. SMS yolu ile doğrulama yapamamanız durumunda otomatikleşmiş sistem beş dakika içerisinde sizi arayarak doğrulama kodunu iletecektir.

whatsapp doğrulama kodu iphone doğrulama kodu girme

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone’da WhatsApp Nasıl Doğrulanır? (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.