iPhone’un Android’den Üstün Yönleri ve Avantajları

Sponsorlu Bağlantılar

Neden iPhone Tercih Etmeli?

Android’li telefonlar ile Apple’ın iPhone telefonu sürekli bir rekabet içerisinde. Android’in iPhone’a olan bir çok üstünlüğü var fakat iPhone’un da Android’e üstünlükleri var. Android’in kişiselleştirilebilirliği ve kullanıcı özgürlüğü iPhone’un çok önünde ancak iPhone’un da göz ardı edilemeyecek üstünlükleri var.Biz de sizlere bu yazımızda bugün itibari ile iPhone’un Android’e olan üstünlerini vereceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

apple android

Telefon güncellemesi

Android kullanıcılarının en çok şikayetçi olduğu şey güncellemelerdir. Android telefonlar bir yada iki güncellemenin ardından bir sonraki güncellemeyi alamıyor. Üreticiler de güncelleme desteği vermiyor. Çünkü işlemci tarafından da destenkelenmiyor olabilir. Ancak iPhone kullanıcıları için bu durum söz konusu değil. Android sahiplerinin son sürüm işletim sistemi kullanma oranı yüzde 25 iken iPhone’da bu durum yüzde 89.2.

Daha iyi güvenlik

Açık kaynak kodlu olan Android’in en çok baş ağrıtan yanlarından birisi de güvenlik riskleri. Ancak iPhone’da böyle bir durum söz konusu bile değil. Açık kaynak kodlu olmayan iPhone yazılımları güvenlik konusunda oldukça başarılılar. iPhone telefonlar jailbreak yapılmazsa, hiçbir bir virüsden ve kötü amaçlı diğer yazılımlardan zarar görmez.

iCloud avantajı

iPHone kullanıcıları iCloud sayesinde notlarını, müzik ve video dosyalarını, uygulamalarını diğer cihazları ile rahatlıkla paylaşabiliyorlar. Bütün iOS cihazlarınız arasında istediğiniz şeyi paylaşabiliyorsunuz. Yedekleme hizmeti de veren bu iCloud sayesinde cihazınızdaki veriler silinse bile hiçbir sorun kalmıyor ve her şeyi yeniden yükleyebiliyorsunuz. Android’de ayrı ayrı sunulan uygulamalar yerine iPhone’da iMessageFaceTimeFind My iPhone gibi uygulamalar tek pakette sunuluyor.

Uygulama avantajı

Android yıllar içerisinde iPhone’un uygulama anlamında da önüne geçmeyi başardı ancak genellikle uygulama üreticileri önceliği iOS’a veriyor. Bazı uygulamalar ise Android için geliştirilmiyor bile.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

iPhone’un Android’den Üstün Yönleri ve Avantajları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.