Jailbreak Nasıl Silinir?

iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarına jailbreak yapan kullanıcılar eğer isterlerse bu jailbreak işleminden tamamen kurtulabilirler. Detaylar yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

iOS Cihazlarda Jailbreak İşlemi

Bilindiği gibi Apple, akıllı telefon ve tablet modellerinde 3. şahıs yazılımlara izin vermiyor. Ama en büyük rakipleri olan Android ve Windows Phone işletim sistemlerinde 3. şahıs yazılımların yüklenmesi engellenmiyor. Dolayısıyla iPhone, iPad veya iPod touch kullanıcıları da 3. şahıs yazılımlar kullanabilmek için Jailbreak olarak isimlendirilen işlemi yapmaktalar. Ama bazı iOS cihaz kullanıcıları Jailbreak yaptıktan sonra tekrar eskiye dönmek isteyebiliyor. Dolayısıyla eğer isterlerse Jailbreak işlemini silebilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

iPhone, iPad ve iPod touch’ta Jailbreak Silme

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı iOS mobil cihaz kullanıcıları her ne kadar Jailbreak işlemini yapsa da bir türlü alışamayıp geri dönmek isteyebiliyorlar. Ama bunu yapmak hem bütün verilerin silinmesi hemde cihazın en baştan kurulumunu gerektiren bir işlem. Yani çok çok zahmetli bir işlem. Ama artık kolayı var.

Cydia kurucusu olan Saurik, bütün bu zahmetlerden kurtaracak bir Jailbreak silme aracı geliştirdi. İsmi Cydia Impactor Tweak olan bu uygulama ile tek bir dokunuş ile Jailbreak silebiliyor. Şimdi sizlere sırasıyla bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım;

Jailbreak nasıl kaldırılır silinir

Jailbreak Silme İşlemi 1. Adım

Öncelikle iCloud ile iOS cihazınızın yedeğini alın. Bunun için iOS cihazınızda “Ayarlar / iCloud / Yedekleme” yolunu izleyerek seçeneği aktif edin. iTunes ile de bu yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için iOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve karşınıza çıkan sayfada “Şimdi Yedekle” butonuna tıklayın.

Jailbreak Silme İşlemi 2. Adım

Şarj konusunda sıkıntı yaşamamanız gerekiyor. Dolayısıyla şarjınızın en az %20, eğer mümkünse %50’den fazla olsun.

Jailbreak Silme İşlemi 3. Adım

Jailbreak yüklü iOS cihazınızda Cydia uygulamasını açın ve uygulamanın en altındaki arama butonuna dokunun. Buradan “Cydia Impactor” Tweak’ini yükleyin.

Jailbreak Silme İşlemi 4. Adım

Sonrasında yüklediğiniz Cydia Impactor uygulamasını açıp ekrandaki “delete all data and unjailbreak device” butonuna dokunun. Yalnız sabırlı olun. Bu işlem uzun sürebilir.

Jailbreak Silme İşlemi 5. Adım

İşlem bittikten sonra iOS cihazınız kapatılıp açılacaktır. Jailbreak’in bütün kalıntıları silindikten sonra iOS cihazınız sıfırlanacak ve sonra kurulum ekranı karşınıza çıkacak.

Jailbreak Silme İşlemi 6. Adım

Bu andan itibaren ister sıfırdan cihaz kurulumu yapın isterseniz aldığınız yedeği yükleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Jailbreak Nasıl Silinir? İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.