Jailbreak Olmadan iPhone ve iPad Ekran Kaydetme

iPhone ve iPad cihazlarınızın ekran görüntüsünü, ekran videosunu çekmek ve ekranı yansıtmak için kullanabileceğiniz güzel bir uygulamayı sizler için inceliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

AceThinker iPhone Screen Recorder İle Ekranı Kaydedin

Hiç iPhone akıllı telefon veya iPad tabletinizin ekranında olan bir şeyi kaydetmek istediniz mi? Belki de ipuçlarınızı ve püf noktalarını paylaşmak için oyununuzu kaydetmeniz gerekir veya sadece iPhone ekranınızın neye benzediğini diğerlerine göstermek istersiniz. Bu yazımızda iPhone ya da iPad cihazınızın ekranını bilgisayara kaydettirmenize yardımcı olabilecek AceThinker iPhone Screen Recorder programını anlatmaya çalışacağız. Jailbreak tweaks yardımına ihtiyaç duyan bazı uygulamalardan farklı olarak bu iOS ekran kaydetme uygulaması, cihazınızı jailbreak ettirmenizi gerektirmez. Ayrıca hem Windows hem de Mac sürümleri mevcuttur.

Sponsorlu Bağlantılar

AceThinker iPhone Screen Recorder Temel Özellikleri

iPhone/iPad ekranınızı bilgisayarda paylaşmanıza ve ekranınızı istediğiniz gibi kaydetmenize izin veren bir uygulamadır. Aslında basit ekran kayıtlarından çok daha fazlasını sunar ve tüm özellikler kayıtları son derece kolay hale getirir. Bu programın bazı temel özellikleri şunlardır;

iOS cihazınız ve bilgisayarınız aynı Kablosuz ağ altında bağlı olduğu sürece iPhone’unuzu veya iPad’inizi AirPlay özelliği üzerinden bilgisayara bağlamanıza izin verir. iPhone/iPad’inizi jailbreak yapmaya gerek yoktur.

Videoları, resimleri, şarkıları, belgeleri v.b. içeren tüm içeriği daha büyük bir ekranda görüntüleyebilmeniz için iPhone/iPad ekranınızı bilgisayara başarıyla yansıtabilirsiniz. Cihazınızda gerçekleşmekte olan tüm etkinlikler gerçek zamanlı olarak HD olarak bilgisayar ekranına senkronize edilecektir.

Ana arayüzdeki kırmızı kayıt düğmesine basmanız yeterlidir ve program iPhone/iPad ekranınızda olan herhangi bir şeyi kaydetmeye başlayacaktır. Bir film, bir görüntülü sohbet veya bir oyun fark etmez. Hepsini tek bir tıklamayla yakalayabilirsiniz. Ayrıca iOS cihazınızın ekranının ekran görüntülerini almanıza olanak tanır.

Özel kayıt gereksinimlerini karşılamak için çeşitli çıktı ayarları sağlanmıştır. Bu program ile ekran kaydedebilir ve MP4, WMV, AVI, FLV, GIF v.b. formatta kaydedebilirsiniz. Gerekirse ayrıca ses girişi, çıktı klasörü, video kalitesi v.b. seçeneklerde var.

AceThinker iPhone Screen Recorder Nasıl Kullanılır?

Programın kullanımı oldukça kolay olmasına rağmen yine de bu bölümde size herhangi bir karışıklığa neden olan ayrıntıları nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Her şeyden önce doğru web sitesinden (Windows veya Mac) sürümünü indirebilirsiniz. O halde tek yapmanız gereken şudur;

 • İndirilen programı bilgisayarınıza yükleyin.
 • Programı çalıştırın ve aynı zamanda iPhone/iPad’inizin ve bilgisayarınızın aynı Wi-Fi ağı altında bağlı olduğundan emin olun.
 • Ardından ekranın altından hızlıca kaydırarak iOS cihazınızın Kontrol Merkezi’ne erişin.
 • AirPlay’e dokunun ve doğru seçeneği seçin.

 • Ardından iPhone/iPad ekranınızın bilgisayarda aşağıdaki gibi göründüğünü göreceksiniz.

Gördüğünüz gibi ana arayüzde uygulamanın kontrolünü sağlayan üstte 4 buton var. İlk buton iPhone/iPad ekranınızın kayıt işlemini başlatmak içindir. ikincisi iPhone/iPad ekranınızın anlık görüntüsünü yakalamak için. Üçüncüsü yani klasör simgesi yakalanan videoları ve ekran görüntülerini bulmanızı sağlar. Dördüncüsü ise cihazınızı çıkarmak ve programı kapatmak içindir.

AceThinker iPhone Screen Recorder Artıları

 • Hem Windows hem de Mac için kullanılabilir ve iOS 7’den iOS 10’a çalışan cihazları destekliyor.
 • Arayüz kullanımı basit ve oldukça kolaydır.
 • Cihazı Jailbreak yapmaya ve bağlantı için kabloya gerek yoktur.
 • Akış (stream) üzerinde herhangi bir gecikme yok.
 • Çoklu çıkış biçimleri sağlanmaktadır.
 • Yüksek kaliteli ekranı yakalar.

AceThinker iPhone Screen Recorder Eksileri

 • iPhone/iPad’inizin ve bilgisayarınızın aynı ortamda olması gerekir.
 • Mac sürümü için çıktı formatı .MOV ile sınırlıdır.

Fiyatlandırma

Bu programın özgür bir araç olmaması çok yazık. iPhone ekranını bilgisayarda yakalamak ve kullanmak için uygulamayı satın almanız gerekiyor. Ama ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını test etmek için önce deneme sürümüne kullanmanız uygun olacaktır.

Sonuç

iPhone/iPad ekran kaydı ve ekran yansıtma için tek bir çözüm olarak kullanılabilir. Arayüz sezgisel ve servis kalitesi mükemmel. Umarız tüm özelliklerinden hoşlanırsınız ve iPhone ekran kayıt görevinizi mükemmel şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. AceThinker’ın resmi web sitesinden deneme sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

AceThinker iPhone Screen Recorder Resmi Web Sitesi İçin Tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Jailbreak Olmadan iPhone ve iPad Ekran Kaydetme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.