Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme (Resimli Anlatım)

Facebook hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız ve hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Hesabını Silme

Bugün en popüler sosyal ağ olarak görülen ve kullanıcı sayısı bir milyarı aşan Facebook, gerek yaptığı güncellemeler gerekse de gizlilik politikaları nedeniyle sıklıkla eleştiriliyor. Pek çok paylaşım yaptığınız hesabınızı sıkıldığınızda ya da kullanmak istemediğinizde kalıcı olarak silebilirsiniz. Genellikle kullanıcıların bilmediği bu yöntemde belirlenen sürenin ardından hesabınız kalıcı olarak silinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Facebook hesabını kalıcı olarak silmeyi ve tekrar açılmamasını istiyorsanız hesabı kapatmak ya da dondurmak yerine tamamen silme işlemi yapmanız gerekir. Hesabınızı sildiğinizde var ise grup yöneticilikleriniz sona erecek ve sizden başka yöneticisi olmayan sayfalarda silinecektir. Ayrıca silinen bir hesabın hiçbir şekilde geri döndürülemediğini unutmayın.

Facebook hesabınızı silmeden önce hesabınıza bağlı olan uygulamaları sonlandırmanız gerekiyor. Uygulama ayarlarına girdikten sonra uygulamaların yanında yer alan X işaretine tıklayarak silme işlemini yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki gibi…

facebook-hesabini-kalici-olarak-silme

Uygulamaları sildikten sonra Facebook hesabını silmek için tüm koşullar hazır olmuş olacaktır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda açılan ekranda Hesabımı Sil butonuna basın ve açılan pencerede şifreniz ile güvenlik kodunu girerek Tamam butonuna tıklayın.

facebook-hesabini-nasil-kalici-olarak-silebilirim

Hesabınızı silmek için tıklayın.

facebook-hesabini-nasil-kalici-olarak-silebilirim-resimli-anlatim

Şifrenizi ve doğrulama kodunuzu yukarıdaki resimdeki gibi doğru girerek “Tamam” deyin ve hesabınız silinsin.

Dikkat: Bu işlem sonucunda iki hafta boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekecek. Süre tamamlandığında hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Facebook Uygulama Linkleri

Facebook - iOS
iPhone, iPad ve iPod touch İçin Facebook Uygulaması
Facebook for Android
Android İçin Facebook Uygulaması
Facebook - Windows Phone
Windows Phone İçin Sosyal Medya Uygulaması
Facebook - BlackBerry
BlackBerry İçin Facebook Uygulaması
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.