Kuran – Android

Sponsorlu Bağlantılar
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • İşletim Sistemi Android
  • Dil İngilizce
  • Üretici
  • Boyut 4,5 MB
  • Tarih 9 sene Önce
  • İndirme Sayısı 431
Sponsorlu Bağlantılar

Android İçin Kur’an-ı Kerim Uygulaması

Tevafuklu Kur’an-ı Kerim uygulaması artık Android işletim sistemli cihazlarda. Dünyada ilk kez tevafuklu olarak merhum Ahmed Husrev Efendi’nin yazdığı nüshanın aynısıdır. Yazıları belirgin olduğu için rahatlıkla ve kola bir şekilde okuyabilirsiniz.

977 X 580 normal çözünürlük ve 1726 X 1024 HD çözünürlükle iki farklı çözünürlüğe sahip bir uygulama. Uygulama içinde Kur’an-ı Kerim’i sesli okumanın yanı sıra istediğin yerden okutma özelliği de mevcut. Ana menüde istediğiniz sure’ye, cüz’e veya sayfaya gidebilirsiniz. En fazla okuduğunuz yerleri en çok okunanlar bölümüne aktarabilirsiniz. Hem dikey hemde yatay bir şekilde yüksek çözünürlükle ve yazılar bozulmadan okuyabileceğiniz bu uygulamada Kur’an-ı Kerim’i İshak Danış okumakta ve meali ise Hayrat Neşriyat Muhtasar’a ait.

Ekranda play, dudur, ileri ve geri okutma seçenekleri mevcut. Ayrıca Kur’an-ı Kerim okuduğunuz sayfada ana menü simgesi var ve okuduğunuz bölümün hangi cüz, hangi sayfa ve hangi sure olduğunu görebilirsiniz. Uygulama içinde Kur’an-ı Kerim okumanın dışında Kur’an nedir, Kur’an-ı okuma adabı gibi farklı bilgilere de yer verilmiştir.

“Kuran” Ekran Görüntüleri

Kuran-a1 Kuran-a2 Kuran-a3

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Program ve Uygulamalar

Kuran – Android İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.