Mac Bilgisayarlar İçin En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Programları

Mac bilgisayarınızda her hangi bir nedenden dolayı kaybettiğiniz önemli verilerinizi geri getirebileceğiniz en iyi ücretsiz programları bir araya topladık.

Sponsorlu Bağlantılar

En İyi MAC Veri Kurtarma Programları

Bilgisayarlarımızda, çalışma ve yaşamla ilgili tüm küçük, gizli ve değerli dosyaları ve belgeleri kaydediyoruz. Ancak verilerimizin kendi bilgisayarlarımızda bile güvende olmadığını biliyor musunuz? Sistemler çökmesi, HDD bozulması, bölüm biçimlendirilmesi gibi nednelerden dolayı verilerimiz silinmiş veya kaybolmuş olabilir ve kimse bu değerli verileri kaybetmeyi göze alamaz. Yapabileceğiniz ilk şey tüm bilgisayarın düzenli olarak yedeklenmesidir. Böylece veri kaybı durumunda tüm dosyaları sisteme geri döndürmek için hemen yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

A) Diskdrill Basic

Diskdrill programının temel sürümüdür. Temel bir sürümüdür ve indirmek ücretsiz olsa da, Mac bilgisayarınızdaki dosyaları kolaylıkla kurtarmak için hemen hemen her gerekli özelliğe sahiptir. Garantili kurtarma özelliği, Mac’inizin çöp kutusuna koyduğunuz her dosyanın görünmez bir kopyasını tutarak her dosyayı kurtarabilmenizi sağlar. Bu program size en iyi veri kurtarma deneyimini sunmak için diğer harika özelliklerle donatılmıştır. Kurtarma seçeneği, derin tarama, hızlı tarama, geri alınmayan korumalı veriler Mac için bu veri kurtarma aracının en önemli özelliklerinden bazılarıdır.

Diskdrill Basic Bazı Özellikleri

 • Evrensel bölüm arama, verilerinizi HTFS, FAT, HFS+ v.b. bölümlerindeki Mac’lerden kurtarmanıza olanak tanır.
 • Kurtarma başlamadan önce önizleme, yalnızca istediğiniz verileri kurtarmanıza ve kurtarmak istemediğiniz bazı dosyaların bulunması durumunda kurtarma işleminden önce dosyaları önizleme yaparak seçebilmenizi sağlar.
 • Derin tarama, başka bir tarayıcının yapamadığı her dosyayı bulmanıza yardımcı olur. Tüm verileri taramak uzun sürse de oldukça yararlı ve harika bir özellik.
 • I/O disk hata raporlaması, bayttan bayt’a disk yedeklemeleri, tarama oturumları, kötü sektör yönetimi, füzyon sürücüsü desteği v.b. programın diğer iyi özellikleri.

Diskdrill Basic Resmi İndirme Sayfası

B) EaseUs Data Recovery

EaseUs Data Recovery aracı, Mac programınız için alabileceğiniz en iyi veri kurtarma programlarından birisidir. Aslında, yazılımın üç versiyonu vardır. Sadece Mac için EaseUs veri Kurtarma’nın ücretsiz sürümü ile konuşacağız. Dolayısıyla, yalnızca Mac bilgisayardan değil aynı zamanda silinmiş verileri hafıza kartlarından, USB sürücüsünden ve diğer dijital cihazlardan kurtarabilirsiniz.

Bu veri kurtarma aracı aynı zamanda yalnızca yanlışlıkla silinmiş olmayan verileri kurtarmanıza, ancak Sabit disk hatası, virüs saldırısı, biçimlendirilmiş bölüm, sistem çökmesi, bölüm kaybı, RAW bölümü v.b. nedeniyle kaybolan herhangi bir dosya veya klasörü kurtarmanıza olanak tanır.

EaseUs Data Recovery Bazı Özellikleri

 • Kazayla silinmiş olsalar da bölüm kaybı veya sistem çökmesi olsun, bir nedenden silinen kayıp verileri kurtarın.
 • Veri tarama ve kurtarma işlemlerinin yüksek hızı.
 • Bellek kartı, USB sürücü v.b. çoklu cihaz desteği.
 • Her hızlı dosyayı bulmak için hızlı tarama ve derin tarama.
 • Son derece güvenli ve sağlam.
 • Kurtarmadan önce önizleme yapın.

EaseUs Data Recovery Resmi İndirme Sayfası

C) Wondershare Mac Data Recovery

Wondershare Mac Data Recovery programı tüm veri kurtarma ihtiyaçları için hepsi birarada barındıran bir çözümdür. Bu yazılım, kayıp verilerinizin her baytını geri yükleyebiliyor. Bu araçla ilgili en iyi şey, çalıştırılması oldukça yüksek bir teknoloji bilgisi gerektirmeyen böyle bir işleve karşı oldukça kolaydır. Veri kurtarma aracı, kayıp verileri almak için hızlı ve kolay bir yöntemi destekler. Aslında, verilerinizi 3 hızlı adımda kurtarabilirsiniz. Dosyaları taratın, arzu edilen dosyaları seçin ve seçilen dosyaları kurtarın. Dosyalarınızı geri almak için yapmanız gereken tek şey bu.

Wondershare Mac Data Recovery Bazı Özellikleri

 • 3 adımlı veri kurtarma sihirbazı.
 • Muti cihazı, dijital kamera video kamera, flash sürücü, hafıza kartı, çıkarılabilir sürücü, Macbook / iMac / Mac mini ve benzeri verileri kurtarmak için desteklenir.
 • Fotoğraflar, videolar, belgeler, e-postalar, arşivler, sesler, videolar gibi her türlü bilgiyi kurtarabilir
 • Mac veri kurtarma vb 4 Modları. Kayıp dosya kurtarma, RAW kurtarma, Kurtarma ve Bölme kurtarma devam et.
 • Kurtarma işlemini istediğiniz zaman duraklatın ve devam ettirin.
 • Hızlı ve güvenilir.

Wondershare Mac Data Recovery Resmi İndirme Sayfası

D) iSKysoft Data Recovery for Mac

Dikkatinizi çekmek için güzel hazırlanmış bir program. Yazılım, Mac’inizdeki kayıp verileri kurtarmak için gereken şimdiye kadar gerekli özelliklerle birlikte geliyor ve kolay erişilebilir bir araç sunuyor. Aslında ücretli bir yazılım ama 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

iSKysoft Data Recovery for Mac Bazı Özellikleri

 • Veri kurtarma, Veri kurtarma kaybı, kurtarma işlemini devam ettirme ve bölüm kurtarma gibi 4 yenilikçi kurtarma modu ile kolayca veri kurtarma.
 • Resim, video, belgeler, arşivler, e-postalar v.b. dahil olmak üzere çoklu dosya desteği.
 • İstediğiniz dosyaları öncelikle önizleyerek seçip kurtararak zamandan kazanın.
 • Tarama işlemini duraklatma ve devam ettirme özelliği.
 • Kayıp dosyalarınızı orijinal adlarıyla ve orijinal yollarıyla kurtarır.

iSKysoft Data Recovery for Mac Resmi İndirme Sayfası

E) MiniTool Mac Data Recovery

İşte Apple bilgisayarınızdaki kayıp verileri kurtarmak için başka bir mükemmel veri kurtarma aracı. MiniTool Mac Data Recovery, çok çeşitli verimli özelliklerle dolu böyle güçlü bir veri kurtarma aracıdır. Yazılım, insanları çekmek için yeterince güzel ve zarif bir arayüz ile birlikte geliyor. Silinen dosyaları yalnızca sürücülerden değil, aynı zamanda silinmiş ve biçimlendirilmiş sürücüye ait kayıp dosyaları daha etkin bir araç haline getirme yeteneğine de sahiptir. Ücretsiz bir sürümü de mevcut.

MiniTool Mac Data Recovery Bazı Özellikleri

 • Silinen ve kaybolan dosyalarınızı sisteminizden kurtarmaya yardımcı olmak için Geri Çevirme İşlemini Geri Alma.
 • CD/DVD kurtarma özelliği, kayıp verileri CD/DVD sürücülerinizden kurtarmanıza olanak tanır.
 • Bu yazılımın dijital medya kurtarma özelliği, dijital kamera, flash sürücü, mp3 çalar, USB bellek, bellek kartı v.b. dijital medya aygıtlarını kurtarmanıza olanak tanır.
 • Hasar görmüş bölüm kurtarma özelliğiyle hasar görmüş, RAW veya biçimlendirilmiş bölümden kayıp dosyaları da kurtarabilirsiniz.

MiniTool Mac Data Recovery Resmi İndirme Sayfası

F) Stellar Data Recovery

Kaybolan bölüm, biçimlendirilmiş bölüm, sistem çökmesi veya başka bir nedenden dolayı silinmiş olsun hepsini kurtarabilirsiniz. Bu program size sorunsuz bir veri kurtarma deneyimi sağlamak için interaktif ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Mac bilgisayarınızdaki verileri kurtarmanızın yanı sıra dosyalarınızı CD/DVD, flash sürücü gibi başka cihazlardan da geri kurtarmanızı sağlar.

Stellar Data Recovery Bazı Özellikleri

 • Kurtarma işleminizi istediğiniz zaman duraklatın, durdurun veya devam ettirin.
 • Optik medya kurtarma, BootCamp kurtarma, Time Machine yedekleme sürücüsü kurtarma, RAW kurtarma, Harici sabit disk kurtarma v.b. modlar içerir.
 • Gelişmiş tarama modları, kaybolan her dosyayı geri almanızı sağlar. Bu gelişmiş tarama işlemi derine inip her kayıp dosyayı bulur.
 • Bununla birlikte, ücretsiz sürümü yalnızca dosyaları taramanıza ve önizlemenize izin verir ama onları kurtarmak için tam paketi satın almanız gerekir.

Stellar Data Recovery Resmi İndirme Sayfası

G) PhotoRec

PhotoRec programı bazı sebeplerden dolayı kaybettiğiniz tüm verileri kurtarmanıza yardımcı olan inanılmaz bir yazılımdır. Videolar, ses dosyaları, belgeler gibi her türlü veri Mac’iniz dışındaki cihazlardan veri kurtarmanıza olanak tanır. Hafıza kartını, flash sürücüyü USB aracılığıyla bağlayın ve daha sonra silinmiş veya kayıp verileri bu cihazlardan kurtarın.

Ayrıca, dosyalarınızın içeriği bazı hatalar nedeniyle değişmeyeceği için, dosyalarınızın kurtarma işlemi sırasında salt okunur hale getirilerek tüm verilerinizin güvenliğini sağlar. 400’den fazla dosya biçimini destekler, böylece hiçbir dosya kurtarılmadan bırakılmaz. Yazılımın erişilmesi ve kullanımı kolaydır. Verimli özellikler, Mac’teki dosyaları kurtarmak için onu zorunlu bir araç haline getirir. Mac için tamamen ücretsiz bir veri kurtarma yazılımıdır. Bu yüzden yararları için tek bir kuruş harcamanıza gerek yoktur.

PhotoRec Resmi İndirme Sayfası

H) Cisdem Data Recovery for Mac

Bu program tüm kayıp dosyalarınızı taramak ve önizlemek için ücretsiz bir programdır ama bunları kurtarmak için bir miktar para harcamanız gerekiyor. Ancak, tam paketi satın alırsanız, yazılımın karşılığı değer. Veri kurtarma ihtiyaçlarınızı karşılamak için size farklı verimli özellikler sunar. Belge kurtarma, medya kurtarma, arşiv kurtarma ve Evrensel kurtarma, program tarafından sunulan 4 kurtarma modudur.

Cisdem Data Recovery for Mac Resmi İndirme Sayfası

I) Mac free Any Data Recovery

Bu program basit ama umut verici bir veri kurtarma aracı. Arayüzü temiz ve basit olan bu programın temel özellikleri derin tarama ve hızlı taramadır. Hızlı tarama, sistemimizi derinlemesine taramak ve kayıp olan her dosyayı bulabiliyor. Bir dosya türünü bu program ile kurtarabilirsiniz. Araç, 30 günlük ücretsiz deneme sunar ve 30 günden sonra, yazılımı kullanmaya devam etmek için yazılımı ücretli bir sürüme yükseltebilirsiniz.

Mac free Any Data Recovery Resmi İndirme Sayfası

J) Tenorshare Data Recovery for Mac

Bu program Mac bilgisayarlarındaki kayıp verileri kurtarmak için etkili bir araçtır. Kullanımı kolay ve kullanışlı bir arayüze sahip. Program Mac bilgisayarınıza USB kablosuyla bağladığınız medya aygıtlarını tarayabilir ve algılayabilir. Bu ayrıca bu aygıtlardan da veri kurtarabileceğiniz anlamına gelir. Program tüm süreci daha basit ve kolay hale getirmek için adım adım veri kurtarma sihirbazını desteklemektedir. Ayrıca, 150’den fazla dosya biçimini desteklediği ve Mac OS X’in son sürümleriyle uyumlu olduğu için her türlü dosyayı kurtarabilir.

Tenorshare Data Recovery for Mac Resmi İndirme Sayfası

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar