MacOS Sierra Tanıtıldı – MacOS Sierra Özellikleri (Yenilikleri)

Mac OS X işletim sisteminin yerine geliştirilen ve bundan sonraki Macbooklarda kullanılacak olan MacOS Sierra işletim sistemi tanıtıldı. İşte MacOS Sierra özellikleri.

Sponsorlu Bağlantılar

Mac OS X Yerine MacOS Sierra

Birkaç gün önce Apple tarafından gerçekleştirilen WWDC 2016 etkinliğinde birçok ürününü tanıttı. Bunların başında da iOS 10 işletim sistemi gelmekte. iOS 10 işletim sisteminin yanı sıra Mac OS X işletim sisteminin yeni ismi ve gelişmiş hali MacOS Sierra, Apple Watch akıllı saat işletim sistemi olan watchOS 3 ve ve Apple TV işletim sistemi tvOS 10.

Sponsorlu Bağlantılar

MacOS Sierra Yenilikleri

Apple, bilgisayarlarında kullandığı işletim sistemi olan Mac OS X işletim sisteminin ismin değiştirdi. MacOS Sierra olarak isimlendirilen yeni işletim sistemi birçok yeni özelliklere de sahip. Bu özelliklerden birisi Auto Unlock özelliği. Bu özellik sayesinde her defasında bilgisayarınıza şifre girmenize gerek kalmayacak.

Diğer bir özellik ise bu işletim sistemi ile Apple Pay sisteminin Apple bilgisayarlara da gelmesi. Diğer yandan Macbooklarda Siri’de olacak.

MacOS Sierra Tanıtıldı - MacOS Sierra Özellikleri (Yenilikleri)

Macbookların yeni işletim sistemi olan MacOS Sierra işletim sisteminin Developer Preview sürümü dağıtılmaya başlandı. İsteyenler indirip kullanmaya başlayabilirler. Ama bu sürüm geliştiriciler için hazırlandığı için bazı hatalar olabilir. Tam sürümünün çıkması ise yıl sonunu bulacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

MacOS Sierra Tanıtıldı – MacOS Sierra Özellikleri (Yenilikleri) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.