Microsoft Security Essentials Kapatma, Devre Dışı Bırakma ve Kaldırma (Resimli Anlatım)

Microsoft Security Essentials programını geçici bir süreliğine devre dışı bırakmak yani Microsoft Security Essentials programını kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri öğrenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Security Essentials Kapatma

Microsoft’un Vista ve Windows 7 ile birlikte sunduğu ücretsiz güvenlik yazılımlarından birisi olan Microsoft Security Essentials, diğer güvenlik yazılımlarının aksine daha sessiz ve etkili bir biçimde çalışmaktadır. Her ne kadar sunduğu özellikler ve ücretsiz oluşu nedeniyle beğeni toplasa da bir başka güvenlik yazılımı kurmak ya da farklı ayarları yapılandırmak istediğinizde MSE’i devre dışı bırakmanız gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Security Essentials Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Birkaç farklı yöntem bile Microsoft Security Essentials’i devre dışı bırakmanız mümkündür. Bunun için öncelikle görev çubuğunda yer alan program simgesine bir kez tıklatın ve açılan pencerede butonuna basın.

mse kaldırma

Açılan pencerede sol bölümde yer alan sekmelerden Ayarlar ve buradan da Gerçek Zamanlı Koruma seçeneğini açın. Programı geçici olarak devre dışı bırakmak ya da tamamen kapatmak için burada karşınıza çıkan tik işaretini kaldırıp Değişiklikleri Kaydet demeniz yeterli olacaktır.

Microsoft Security Essentials Kapatma

Bir diğer uygulamada ise Başlat > Çalıştır > msconfig yolunu izleyerek başlangıçta açılan programlardan Microsoft Security Essentials’i bularak sonlandırabilirsiniz. Programı tamamen kaldırmak istemeniz durumunda Program Ekle/Kaldır menüsünü kullanabilirsiniz.

Microsoft Security Essentials
Türkçe ve Ücretsiz Antivirüs Programı
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Microsoft Security Essentials Kapatma, Devre Dışı Bırakma ve Kaldırma (Resimli Anlatım) İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.