Microsoft Spartan Tarayıcı Özellikleri ve Yenilikleri

Microsoft Spartan tarayıcı Microsoft’un yeni internet tarayıcısı olarak Windows 10 işletim sisteminde varsayılan olarak yerini alacak. Peki Spartan tarayıcının özellikleri neler olacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Spartan Tarayıcı Resmen Tanıtıldı!

Microsoft’un yeni internet tarayıcı üzerinde çalıştığı uzun zamandır gelen haberler arasındaydı. Daha önce sızdırılan haberlerde Microsoft yeni tarayıcısının Spartan ismi ile geleceği ortaya çıkmıştı ve söylendiği gibi oldu. Microsoft Spartan isimli web tarayıcı resmen tanıtıldı ve tarayıcıya ait özellikler belli oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte gelecek olan Spartan tarayıcı Windows 10’un varsayılan tarayıcısı olacak. Gelin şimdi Spartan tarayıcının özelliklerine ve yeniliklerine göz atalım.

Microsoft Spartan Tarayıcı

Spartan Tarayıcı Özellikleri

Spartan tarayıcı özellikle kullanımı kolaylaştıracak özelliklerle gelecek. Tarayıcıda yeni bir render motoru kullanılmış ve tarayıcının işlevselliği artırılmış.

Spartan tarayıcıda yer alacak olan yeni özelliklerden birisi Notes olacak. İsminden de anlaşılabileceği üzere gezindiğiniz web sitelerinin üzerine bu araç ile notlar iliştirebileceksiniz.

Diğer bir yeni özellik ise Clipping Tools olacak. Bu özellik ise OneNote entegrasyonu ile site içeriklerini kolay bir şekilde OneNotea kaydiyor.

Microsoft’un sesli asistanı olan Cortona‘da tarayıcı üzerine entegre edilmiş. Sesli bir şekilde Cortona ile aramalar yapılabiliyor.

Microsoft tarafından verilen bilgilerde henüz bu özellikler dile getirildi ve tarayıcının geliştirilmeye devam ettiği söylendi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Microsoft Spartan Tarayıcı Özellikleri ve Yenilikleri İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.