MP4 Videoları MOV Formatına Dönüştürme

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazıda, UniConverter’ın hem Online hem de Masaüstü versiyonlarını kullanarak MP4’ü MOV’a nasıl dönüştürebileceğinizle ilgili bir kılavuz hazırladık. Ayrıca, Wondershare teknolojisi hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Neden MP4’ü MOV’a Dönüştürmeliyiz?

Android akıllı telefonumdan paylaştığım Mac’imde .mp4 video oynatmaya çalışırken sorun yaşıyorum. Dosyayı silerek ve başka bir dosyayı tekrar aktararak sorunu çözmeyi denedim, ancak hiçbir şey işe yaramadı. Bu üzücü sorunla karşılaşmadan QuickTime’ı .mp4 dosyalarını oynatmak için kullanıyorum. Bu sorun nasıl çözelebilir bakalım.

Üstteki sorunla ilgili, söz konusu MP4 dosyalarının Mac’deki video oynatma yazılımınızla uyumlu olmayan farklı kodlayıcılarla sıkıştırılmış olduğunu görebiliyoruz. QuickTime, MPEG-2 (OS X Lion veya üstü), MPEG-4 ve H.264 kodeğinin kodlayıcısı ile sıkıştırılmış MP4 dosyalarını düzgün bir şekilde oynatır.

Şimdi, probleminizin bir çözümü video formatını MP4’ten MOV’a dönüştürmektir. Bu kolay bir işlemdir, çünkü UniConverter gibi kullanabileceğiniz çevrimiçi ve indirilebilir yardımcı programlar gibi birden fazla kaynak vardır.

Yöntem 1: Online UniConverter’ı Kullanma

Sadece birkaç tıklamayla MP4’ü MOV’a dönüştürmek için UniConverter çevrimiçi versiyonunu kullanabilirsiniz. Ücretsiz, hızlı ve çok çeşitli dosya biçimleri ve çıktı biçimleriyle uyumludur. Birden fazla dosyayı dönüştürmek niyetinde olsanız bile, Online UniConverter toplu dönüştürme özelliği ile onu halledebilir. Ayrıca, yeteneklerine bakılmaksızın tüm kullanıcılarını destekleyen ve herhangi bir ek eklenti yüklemesi gerektirmeyen kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Daha fazla uzatmadan, MP4’ü MOV’a nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda adım adım rehberi okumaya devam edin:

Online UniConverter Kullanarak MP4’ü MOV’a Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Adım 1: Tarayıcınızdan Online UniConveter resmi web sayfasına gidin. MP4 video dosyasını içe aktarın. Bunu sadece sürükle ve bırak tekniğini kullanarak yapın. Alternatif olarak, “Dosya Eklemek İçin Tıkla” düğmesine tıklayın. Dosya saklama konumuna göz atın ve dosyayı seçin. “Aç” düğmesine basın. Dosyanın 100 MB boyutundan fazla olmamasına dikkat edin.

Adım 2: Dosya yüklendikten sonra, “Tüm dosyaları dönüştür” e tıklayın ve format listesinden bir çıkış formatı olarak MOV seçin.

Adım 3: 2. adımı tamamladıktan sonra, “Dönüştür” düğmesini tıklatarak MP4’ü MOV’a dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Sabırlı olun ve dönüşüm işleminin bitmesini bekleyin, sonra dönüştürülen MOV videosunu yerel bilgisayar deposuna kaydetmesi için “İndir” düğmesine tıklayın.

Yöntem 2: UniConverter Desktop kullanın

Hiç şüphe yok ki, Online UniConverter MP4’ü MOV’a dönüştürmek için harika bir yardımcı programdır. Ancak örneğin çevrimiçi sürümde, maksimum dosya boyutu sınırı gibi uygulanan sınırlamalar vardır; dönüşüm hızı bir ağ bağlantısına ve daha fazlasına bağlıdır. Büyük dosyalarınız olduğunda bu istenmeyen bir engel olacaktır. Bu nedenle, UniConverter masaüstü sürümü, multimedya dosya dönüştürme işleminiz için en iyi seçenek haline gelir. Daha hızlı bir dönüşüm oranı yaşayacak, düzenlemeler yapacak ve videoyu sıkıştırabileceksiniz.

Uniconverter Desktop Kullanarak MP4 MOV Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Aşağıdakiler, UniConverter Windows versiyonunu kullanarak MP4’ü MOV’a dönüştürmek için bir kılavuzdur:

Adım 1: MP4 dosyaları ekleyin

İlk önce, PC’nize UniConverter Media Converter’ı indirip yükleyin. Daha sonra çalıştırmak için kendi simgesine tıklayın. Programın ana sayfasında “Convert” sekmesine basın. Şimdi, “Dosya Ekle” düğmesine tıklayarak dönüştürmeyi düşündüğünüz MP4 dosyasını yükleyebilirsiniz. Alternatif olarak, MP4 dosyasını sürükleyip programa bırakabilir veya “DVD Yükle” seçeneği ile DVD’den yükleyebilirsiniz. Unutmayın, bu dönüştürücü toplu dönüştürmeyi desteklediği için aynı anda daha fazla dosya ekleyebildiğinizi unutmayın.

Adım 2: MP4’ünüz için bir çıkış formatı seçin

Bunu çıkış formatı listesine erişerek yapabilirsiniz. Adı geçen listeyi görmek için “Tüm dosyaları dönüştür” seçeneğinin yanındaki açılır simgeye basın. Açtıktan sonra “Video” seçeneğine tıklayın ve MOV’u seçin.

Aynı pencerede video düzenlemeleri yapabileceğinizi unutmayın. Videonun çıkış formatı listesinin sağındaki video parametrelerini ayarlayarak videoyu düzenleyin.

Adım 3: MP4’ü MOV’a dönüştürün

Video ayarları tamamlandıktan sonra, MP4’ü MOV’a dönüştürmek için dönüştürme işlemini başlatın. Bir videoyu birbiri ardına dönüştürmek için “Dönüştür” düğmesine veya dosyaları toplu olarak dönüştürmek için “Tümünü Dönüştür” düğmesine tıklayın. Bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürecektir.

“Tamamlandı” mesajı göründükten sonra, dönüştürülen videoyu “Dönüştürülmüş” sekmesinde bulabilirsiniz. Bu noktadan sonra, MOV videoyu aktarabilir ve Mac’inizde izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Neden UniConverter Media Converter for Desktop (Masaüstü) Kullanmalıyız?

MP4’ü MOV’a dönüştürmek için UniConverter Media Converter’ı kullanmanın yanı sıra, UniConverter Media Converter, 30X daha hızlı dönüşüm oranı gibi sağlam özellikleriyle daha iyi bir video dönüştürücü olduğunu kanıtladı, 1000’den fazla ses / video dosyası formatını destekliyor, YouTube’dan video indirip kaydedebiliyor. Sadece YouTube değil 10.000 adet siteden video ve ses indirebilirsiniz.

Aşağıdakiler, güçlü bir video dönüştürücü olduğunu kanıtlamış UniConverter Media Converter Masaüstü programının önemli diğer özellikleridir;

  •  Videolarınızı özelleştirmek için kullanabileceğiniz, kırpma, kırpma, filigran ekleme, altyazı ekleme ve daha fazlasını içeren güçlü düzenleme araçlarına sahiptir.
  •  Televizyona, video kaydediciye, video meta verisi ekleyici, GIF yapımcısı, video kompresörü vb. videolara ev sahipliği yapan çok yönlü bir dahili araç kutusu vardır.
  •  Videoları doğrudan cihazınıza göndermenize, ücretsiz DVD menü şablonuyla videoları DVD’ye veya Blu-ray diske yazmanıza ve diğer seçeneklere izin verir.

Wondershare Hakkında

Özetle, Wondershare Technology, 10 yıldır faaliyette olan halka açık bir şirkettir. Bu teknoloji şirketi, çeşitli güvenilir ses ve video dönüştürücüler sunar. Tüm sürümlerinde yaratıcı çözümler ile birlikte yenilikçi düşünceye dayandıkları ve yönlendirdikleri açıktır. Temel hedefleri, insanların teknolojiye yaklaşımlarına basitlik getirmek. Wondershare UniConverter ve Filmora Video Editor ana ürünlerinden bazılarıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

MP4 Videoları MOV Formatına Dönüştürme İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.