Muslim Assistant

Son Sürüm

iPhone/iPod touch akıllı telefon ve iPad tabletinizde başta Ramazan ve Kur’an olmak üzere İslam dini ile ilgili bilgiye ulaşabileceğiniz bir uygulama.

Sponsorlu Bağlantılar
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi iOS 8.0 ve üzeri
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 86.5 MB
  • Tarih 6 sene Önce
  • İndirme Sayısı 54
Sponsorlu Bağlantılar

iPhone, iPad ve iPod touch İçin Namaz, Kıble, Ramazan Uygulaması

iPhone/iPod touch akıllı telefon ve iPad tabletler için geliştirilen Muslim Assistant isimli uygulama İslam dinine özgü bir uygulamadır. Son derece kapsamlı ve gelişmiş özelliklere sahip bu uygulama başta ezan saatleri olmak üzere İslam dini adına bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Uygulamayı iPhone/iPod touch akıllı telefon ve iPad tabletinize ilk indirdiğiniz zaman konumunuzu belirlemek istiyor. Eğer konumunuz kapalı ise açın. Eğer uygulama konum bilgilerinizi giremez ise konumunuzu el ile girme imkanınız da var. Uygulamada konumunuzu girdikten sonra karşınıza namaz saatleri çıkıyor. Ayrıca bir sonraki ezana kaç saat ve dakika varsa bunu da görebiliyorsunuz. Uygulamada Kıble, Zikir, Kuran ve 99 İsim olarak 4 ayrı kategori var.

Kıbleyi bulmak için iPhone/iPod touch akıllı telefon ve iPad tabletinizi sert bir zemine koyup çevirin ve mümkün ise dışarıda bu işi yapın. Zikir bölümünde ise Salavat, Allah-u Ekber, Subhanallah, Kelime-i Tevhid, besmele ve Salat-ı Tefriciye zikirlerini bulacaksınız. Zikirmatik özelliğine de sahip bu bölümde tesbihe ihtiyacınız yok. Kuran bölümünde ise Kur’an-ı Kerim’e ulaşıyorsunuz. Bunun için sizden Kur’an-ı Kerim’i indirmek için sizden izin isteniyor. İzin verdikten sonra Kur’an-ı Kerim iOS cihazınıza iniyor ve açılıyor. Ekranda en üstte arapça, hemen altında latince ve en altta ise Türkçe yazılışlarını göreceksiniz.

99 İsim bölümünde iPhone/iPod touch akıllı telefon ve iPad tabletinizde Allah’ın 99 ismini ve anlamlarını görebilirsiniz. İsterseniz bunları zikir listesine ekleyip zikirmatik ile tesbih gibi kaç tane söylediğinizi görerek söyleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Muslim Assistant Hakkında Yazılar

Benzer Program ve Uygulamalar

Muslim Assistant İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.