Nexus 6 Batarya Test Sonuçları

Motorola Nexus 6 için yapılan konuşma, internet ve video oynatma alanlarındaki batarya test sonuçları açıklandı. Sonuçlar yüksek değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın En Güçlü Android Akıllı Telefonu

Şu an için Android işletim sistemine sahip en güçlü akıllı telefonlarından birisi olan Nexus 6, bilindiği gibi Google ve Motorola iş birliği sonucu ortaya çıktı. ABD’de bazı geri çağırmalar olsa da satışları stokları bitecek kadar çok iyi olan Nexus 6 için batarya testi yapıldı. İşte sonuçlar.

Sponsorlu Bağlantılar

3220 mAh Bataryaya Sahip

3220 mAh değerindeki bataryası ile iddaalı görünen Nexus 6 için 3 bölümde batarya testi yapıldı. Konuşma, internet ve video oynatma şeklinde 3 ayrı testten geçen Nexus 6, maalesef birçok modelin gerisinde kaldı.

Ayrıca Bakınız;

Nexus 6 Akıllı Telefonlar Geri Çağırıldı

Motorola Nexus 6

Motorola Nexus 6

1 – Konuşma Süresi Testi

Nexus 6, konuşma süresi testinde LG’nin G Pro 2, G Flex, G2 modellerinin, Sony’nin Xperia T2 Ultra modelinin, Samsung’un Galaxy Tab Pro 10.1 LTE modelinin ve Huawei’nin Ascend Mate modelinin gerisinde kaldı. Nexus 6 akıllı telefonun konuşma süresi 25 saat 3 dakika. Yapılan testte en yüksek süreye 46 saat 44 dakika ile Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 LTE modeli sahip.

Nexus 6 batarya testi-1

2 – İnternet Süresi Testi

Huawei’nin Ascend Mate 4G modelinin, Motorola’nın Moto X modelinin, HTC’nin One mini, One X+ modellerinin, Xiaomi’nin Mi 3 modelinin gerisinde kaldı. Nexus 6 akıllı telefonun internette gezinme süresi 7 saat 54 dakika. Yapılan testte en yüksek süreye 16 saat 41 dakika ile Huawei Ascende Mate 4G modeli sahip.

Nexus 6 batarya testi-2

3 – Video Oynatma Süresi Testi

Vidoe oynatma süresinde de yine gerilerde bulunan Nexus 6 10 saat 1 dakika ile HTC One, HTC First, Sony Xperia M2, LG G Flex gibi modellerin gerisinde kaldı.

Nexus 6 batarya testi-3

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

Nexus 6 Batarya Test Sonuçları İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.