O-R3 Sürücüsüz Polis Otomobili

Dubai, akıllı şehir planlamasında sürücüsüz otomobiller tanıtıldı. Bu araçlar sokaklarda gezerek bilgileri merkeze iletecek. Detaylar yazımızda.

Sponsorlu Bağlantılar

O-R3 Sürücüsüz Polis Arabası

Dubai Polis Departmanı kendini aşmaya devam ediyor. Amaçları akıllı şehir planını hayata geçirmek. Özerk araçları ve robotları kullanarak yeni projelere imza atmaya devam eden Dubai, teknoloji kullanarak insan gücüne olan ihtiyaç her geçen gün azalmaya devam ediyor. Onlarca ülke özerk araçlara ve robotlara uyum için hazırlıklara da başladı. Yine ses getirecek bir işe imza atan Dubai Polisi, şehirde devriye gezen polislerin yerini ilerleyen yıllarda özerk araçların alması için çalışmalarına devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Örgütün yüzde %25’ini 2030 yılına kadar tamamen robotların teşkil etmesini hedefleyen Dubai Polisi, Singapur merkezli OTSAW Dijital firması tarafından üretilen ve O-R3 olarak adlandırılan sürücüsüz otomobili sundu. Uçmaya hazır bir insansız hava aracını bünyesinde barındıran araç, 360 derece görüş açısına sahip kameralar ile donatılmıştır.

Araçlar Tüm Bilgileri Merkeze Yollayacak

Bu sayede sokaklarda dolaşan otomobillerin ülke çapında suçların azalmasına yardımcı olması beklenirken, geliştirilen yazılımlar ile insan yüzlerini kayıt yapabildiği ve suçluların yakalanmasında büyük rol oynayacağı belirtiliyor. Elde ettiği tüm bilgileri Dubai Polis Merkezi’ne anında aktarabilecek yapıda geliştirilen O-R3, gelişmiş bir yapay zeka algoritması ve 3D SLAM teknolojisi ile donatılmıştır.

Ayrıca O-R3’ün gerektiği durumlarda otomatik hareketleri dayandırılarak, polis tarafından kontrol edilebileceği OTSAW tarafından paylaşılan bilgiler arasında yer alır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar

O-R3 Sürücüsüz Polis Otomobili İçin Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.